Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.06.2018, 08:00

Instagram spúšťa videohovory. Oproti konkurencii ale zaostáva

Vývojári dúfajú, že sa stane číslom jeden pre jej viac ako miliardu používateľov.

Instagram spúšťa videohovory. Oproti konkurencii ale zaostáva
Zdroj: thenextweb.com

Nová Instagramová fíčurka bola oficiálne oznámená na F8 v máji. Aktuálne je už dostupná v najnovšej verzii Androidu a iOS-u. Ide o novinku umožňujúcu videohovor štyrom osobám naraz. Ikonka, ktorou hovor spustíte sa nachádza v pravom hornom rohu v sekcii správ.

S moderným feedom, Stories, možnosťou posielania správ, live vysielaním a teraz najnovšie s IGTV vývojári dúfajú, že sa Instagram stane číslom jeden pre jej viac ako miliardu používateľov.

​Skupinové hovory, a skupinové videohovory nie sú žiadna novinka. Platformy ako FaceTime od Apple dokáže s novým operačným systémom iOS 12 pripojiť až 32 osôb. Polovičný počet zvládne aj Snapchat a šesť ľudí môže v jednom hovore komunikovať naraz cez Facebook Messenger.

Jednou z vymožeností, ktorou môže Instagram konkurovať ostatným platformám je možnosť minimalizácie. Aj keď je to videohovor, môžete si ho minimalizovať bez toho, aby ste ho zrušili. Je to možnosť, ktorá dovoľuje volajúcim prezerať si čokoľvek na platforme počas hovoru.

Zdroj: Instagram

​Rozširovanie pôsobnosti sa Instagramu vypláca. Kým v septembri roku 2017 tu priemerný americký používateľ strávil denne 29 minút, dnes je to takmer hodina. Celkovo je v súčasnosti aktívnych používateľov platformy miliarda. Agentúra Bloomberg odhaduje, že hodnota Instagramu dosahuje 100 miliárd dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.