Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.06.2018, 11:11

Blíži sa Tour de France. Súčasťou priamych prenosov budú exkluzívne bratia Velitsovci

Počas troch týždňov RTVS odvysiela naživo 21 etáp.

Blíži sa Tour de France. Súčasťou priamych prenosov budú exkluzívne bratia Velitsovci
Zdroj: Reuters

Od soboty 7. júla ponúkne RTVS priame prenosy v HD kvalite z 21 etáp Tour de France. Počas troch týždňov budú súčasťou priamych prenosov aj špeciálne Štúdiá Tour de France s exkluzívnymi hosťami - dvojičkami Martinom a Peterom Velitsovcami.

„Tešíme sa spolu s bratom Martinom na živé prenosy v štúdiu z Tour de France. Bude to pre nás nová skúsenosť a sme radi, že obaja môžeme našimi  postrehmi z profi kariéry priblížiť divákom z pohľadu jazdca emócie na trati a atmosféru počas pretekov,“ povedal Peter Velits.

Zdroj: Bratia Velitsovci / foto

​Od úvodnej etapy v slávnej filmárskej dedinke Noirmoutier-en-Lile až po cieľ na Elyzejských poliach v Paríži bude atmosféru a dianie v  slávnom cyklo-pelotóne aj s Petrom Saganom sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS s redaktorom Samuelom Brečkom a kameramanom Rastislavom Kuchtom.

V bratislavskom štúdiu Tour de France budú pripravení moderátori Ľubica Melcerová a Ján Žgravčák. Komentátormi pretekov budú Vladimír Genda a šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

„Tour de France je mamutie podujatie s celosvetovým zásahom. Adekvátne tomuto faktu sa pripravujeme na vysielanie v RTVS. Som nadšený so spolupráce s Velitsovcami, posunie prenosy o level vyššie. Pripravujeme aj flashbacky, ktoré počas priamych prenosov budú pripomínať najsilnejšie momenty histórie Tdf v podaní Patra Sagana. Nezabúdame na online priestor, špeciálna webová stránka aj sociálne médiá budú v podaní RTVS takisto žiť. Sme pripravení, saganománia môže odštartovať," píše sa v tlačovej správe.

RTVS zaradila do vysielania priame prenosy v roku 2011. Od roku 2012, odkedy na Tour štartoval Peter Sagan, sledovanosť prudko stúpla. Trhové podiely RTVS sa počas vysielania hýbali okolo 22 percent a Dvojka bola počas pretekov štandardne najsledovanejšou televíziou na trhu.

Sledovanosť pretekov Tour de France výrazne ovplyvňuje účinkovanie Petra Sagana. Minulý rok po jeho vylúčení v závere štvrtej etapy sledovanosť rapídne klesla. Najviac divákov - 240-tisíc - si pozrelo druhú etapu ešte za účasti Sagana, po jeho vylúčení zaznamenala najvyššiu sledovanosť 5. etapa, ktorú si pozrelo už len 99-tisíc divákov. Záverečná 21. etapa zaujímala len 81-tisíc divákov nad 12 rokov.

Pre porovnanie, rok predtým si Tour de France pozrelo v priemere 195-tisíc divákov. Najvyššiu sledovanosť dosiahol prenos z 15. etapy (nedeľa 17. 7. 2016), kedy bolo pri obrazovkách Dvojky 303 tisíc divákov. Táto etapa sa stala historicky najsledovanejšou etapou od roku 2011.

Zdroj: RTVS

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.