Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
06.07.2018, 07:30

HBO prináša novú minisériu. Od režiséra seriálu Veľké malé klamstvá

V hlavnej úlohe sa predstaví držiteľka piatich nominácií na Oscara.

HBO prináša novú minisériu. Od režiséra seriálu Veľké malé klamstvá
Zdroj: HBO Europe

Po nedávnom ohlase u kritikov i divákov na minisériu Veľké malé klamstvá uvedie HBO od pondelka 9. júla úplne novú minisériu Ostré predmety (Sharp Objects) od popredných scenáristov a producentov.

V osemdielnom dramatickom seriáli od režiséra Jean-Marca Valléeho (držiteľ Emmy za seriál Veľké malé klamstvá, nominácia na Oscara za najlepší strih snímky Klub poslednej nádeje) a "showrunnerky" Marti Noxonovej (Dietland, Ako prežiť rozvod, Unreal) sa v hlavnej úlohe predstaví držiteľka piatich nominácií na Oscara Amy Adams.

Zdroj: HBO Europe

Dramatický príbeh je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom spisovateľky Gillian Flynnovej (Stratené dievča), ktorá je aj výkonnou producentkou seriálu.

​Novinárka Camilla Preaker (Amy Adams) v minulosti zápasila s množstvom psychických problémov, ktorým čelila po smrti svojej sestry Marian v čase, keď boli ešte školáčky. Teraz sa ako reportérka chicagského denníka vracia do rodného malomesta Wind Gap, aby napísala o prípade dvoch zavraždených dievčat.

Zdroj: HBO Europe

​Úloha, vďaka ktorej sa znova stretne so svojou panovačnou matkou Adore ((Patricia Clarkson), otčimom a nevlastnou sestrou Ammo (Eliza Scanlen), vyvolá v Camille traumatické spomienky z detstva. Začne sa až príliš stotožňovať s mladými obeťami vrážd a hľadať útechu v alkohole. Opäť sa uchýli aj k nebezpečnému sebadeštruktívnemu správaniu.

Počas pobytu v dome matky Adore a otčima Alana Crellina zároveň zistí, že jej oveľa mladšia nevlastná sestra Amma (Eliza Scanlen) žije dvojitý život, ktorý starostlivo skrýva pred matkou. Pri pátraní, prečo polícia nie je schopná vraždy vyriešiť, sa zblíži s detektívom Richardom Willisom (Chris Messina).

Amy Adamsová je jednou z najväčších hollywoodskych hviezd a v minisérii Ostré predmety sa predstavuje vo svojej prvej hlavnej televíznej úlohe. Je držiteľkou dvoch Zlatých glóbusov za hlavné úlohy vo filmoch Špinavý trik a Big Eyes.

​Na svojom konte má tiež päť nominácií na Oscara - jednu za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe (Špinavý trik) a štyri za najlepší herecký výkon v úlohe vedľajšej. Ďalej sa predstavila v snímkach Prvý kontakt, Začarovaní, Nočné zvieratá, Liga spravodlivosti, Noc v múzeu 2, Súkromná vojna pána Wilsona a Chyť ma, ak to dokážeš.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.