Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2018, 11:25

Saganov triumf pritiahol divákov k obrazovkám

Počet divákov prekonal najsledovanejšiu etapu minulého ročníka.

Saganov triumf pritiahol divákov k obrazovkám
Zdroj: Reuters

V sobotu odštartoval 105. ročník pretekov Tour de France, kde hneď v prvej etape dosiahol Peter Sagan skvelé druhé miesto. Pri obrazovkách bolo 131-tisíc divákov starších než 12 rokov a Dvojka dosiahla podiel 16,5 percenta. V rovnakom čase však prebiehal na Jednotke boj Švédska s Anglickom o postup do blížiaceho sa finále Majstrovstiev sveta vo futbale. Ten si pozrelo 352-tisíc divákov a jednotka mala trhový podiel 35.7 percenta.

V nedeľnej etape dosiahol Sagan svoj deviaty triumf na Tour, oblečie si žltý dres a zároveň sa dostal aj na čelo bodovacej súťaže o zelené tričko. Druhú etapu už sledovalo 270-tisíc divákov a Dvojka si pripísala trhový podiel 21,9 percenta, čím bola najsledovanejšou stanicou na trhu v čase vysielania. Počet divákov dokonca prekonal o 30-tisíc aj najsledovanejšiu etapu minulého ročníka.

​V uplynulej Tour po vylúčení Sagana výrazne klesol záujem divákov. Celkovo vtedy dosiahli preteky svoj druhý najnižší výkon od roku 2011, kedy zaradila RTVS do vysielania priame prenosy. Od roku 2012, odkedy už na Tour štartoval Sagan, sledovanosť prudko stúpla a Dvojka je počas pretekov štandardne najsledovanejšou televíziou na trhu.

V histórii Tour dosiahol najvyššiu sledovanosť prenos z 15. etapy v roku 2016, ktorý si pozrelo 303-tisíc divákov pri podieli na trhu 21 percent.

Zdroj: RTVS

​V pondelok je na programe tímová časovka na 35,5 km v okolí mesta Cholet.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.