Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2018, 12:10

Futbalový šampionát valcuje program komerčných televízií

Markíza s JOJ ťahajú vo futbalovej konkurencii za kratší koniec.

Futbalový šampionát valcuje program komerčných televízií
Zdroj: Reuters

V piatok aj sobotu dominovali vysielaniu štvrťfinálové boje o postup do finále na Majstrovstvách sveta vo futbale. Večerný piatkový duel Brazílie s Belgickom bol s 552-tisíc divákmi najsledovanejším programom dňa a Jednotka si pripísala takmer 30-percentný podiel na trhu v cieľovej skupine divákov starších než 12 rokov.

O 16-tisíc viac divákov bolo pri obrazovkách v sobotu pri večernom zápase Ruska s Chorvátskom a podiel Jednotky sa vyšplhal až na 34,5 percenta. Dramatické víťazstvo Chorvátov je zatiaľ druhým najsledovanejším zápasom šampionátu. S takmer 600-tisíc divákmi si prvenstvo drží duel Chorvátska s Dánskom z 1. júla.

Vysokú sledovanosť mali aj poobedňajšie zápasy šampionátu. Piatkový zápas Uruguaja s Francúzskom si na Dvojke pozrelo 360-tisíc divákov nad 12 rokov pri podiele 33,3 percenta, sobotňajší zápas Švédska s Anglickom na Jednotke 352-tisíc divákov pri podiele 35,7 percenta (Dvojka vysielala Tour de France).

​Program komerčných televízií vo futbalovej konkurencii ťahal za veľmi krátky koniec. V piatok večer si Kameňák 4 na Markíze pripísal len 14 percentný podiel v cieľovej skupine 12-54 a Všetko čo mám rád na JOJ necelých 12 percent.

V sobotu večer si Markíza s romantickou komédiou Život je raz taký pripísala podiel tesne nad 12 percentami a JOJ sa s Pretty Woman dostala nad 11 percent.

V nedeľný večer boli už pri futbalovej pauze najsledovanejšími hlavné spravodajské relácie – počasie a správy. Z večerného programu si prvenstvo pripísala Markíza s filmom Pomstiteľ, kde dosiahla takmer 7 percentnú sledovanosť pri podiele nad 20 percentami. Pre Markízu to bol aj druhý najsledovanejší program celého týždňa, vyšší rating (8,2 %) si pripísalo nedeľné Počasie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.