Futbalisti ChorvátskaReuters

Semifinálové futbalové súboje majú vysokú sledovanosť. Zápas Anglicka s Chorvátskom dosiahol rekord

12.07.2018, 13:55
(red)(red)
Pri obrazovkách bolo 700-tisíc divákov.

Majstrovské súboje o Svetový pohár FIFA lákajú k televíznym obrazovkám RTVS rekordný počet divákov. Program futbalového šampionátu v Rusku pokračoval dvoma semifinálovými zápasmi a zápas medzi Anglickom a Chorvátskom v stredu večer 11. júla na Jednotke dosiahol zatiaľ najvyššiu sledovanosť od začiatku majstrovstiev.

Prvé semifinálové meranie síl medzi reprezentáciou Francúzska a Belgicka sa skončilo v prospech hráčov galského kohúta. Tento duel v utorok večer 10. júla na Jednotke sledovalo 644-tisíc divákov nad 12 rokov s celkovým podielom na trhu 31,7 percenta.

V druhom semifinále nastúpili proti sebe hráči Anglicka a reprezentácie Chorvátska. Dramatický zápas si v stredu večer 11. júla pozrelo 704-tisíc divákov nad 12 rokov. S celkovým podielom na trhu 34,2 percenta bol nasledovanejším večerným televíznym programom v čase svojho vysielania.

​Celkovo priamy prenos zápasu Chorvátsko – Anglicko (aspoň na 3 minúty) sledovalo na obrazovkách RTVS viac ako 1,2 milióna divákov (27 percent resp. viac ako štvrtina populácie staršej ako 12 rokov). Druhý polčas semifinálového súboja videlo na Jednotke 771-tisíc divákov s podielom na trhu 37,5 percenta, čím sa stal doteraz najsledovanejším polčasom na MS vo futbale 2018. Najsledovanejšiu minútu zápasu (22:36) sledovalo 905-tisíc divákov.

Súboje o futbalový Olymp pútali pozornosť futbalových priaznivcov aj v on-line prostredí. V čase vysielania priamych prenosov na stránke futbal.rtvs.sk bolo zaznamenaných v zápase Chorvátsko – Anglicko 72-tisíc jedinečných zobrazení a prvom semifinále Francúzsko – Belgicko 52-tisíc jedinečných zobrazení (zdroj: Google Analytics)

01 - Modified: 2018-07-12 12:09:23 - Feat.: 0 - Title: Saganov triumf pritiahol divákov k obrazovkám 02 - Modified: 2018-07-09 10:15:09 - Feat.: 0 - Title: Futbalový šampionát valcuje program komerčných televízií
01 - Modified: 2022-05-13 06:49:24 - Feat.: - Title: Televízny apríl: Prime time ťahali Druhá šanca, Nemocnica a Let‘s Dance 02 - Modified: 2022-05-05 05:56:29 - Feat.: - Title: Druhá šanca sa s divákmi rozlúčila. Finále sledovalo takmer 600-tisíc divákov 03 - Modified: 2022-05-04 06:58:36 - Feat.: - Title: Druhá šanca čoskoro skončí. Pokračovať bude už na jeseň 04 - Modified: 2022-04-12 08:44:15 - Feat.: - Title: Týždenná sledovanosť: Let's Dance láme rekordy, vystrelilo Na telo s Ficom 05 - Modified: 2022-04-06 10:30:51 - Feat.: - Title: Televízny marec: Druhá šanca prekonala aj spravodajstvo. Ako sa darilo jarným novinkám?
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
19. apríl 2024 13:01