Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.07.2018, 12:35

Príbeh a záchrana thajského futbalového tímu. Už tento víkend na obrazovkách Discovery

  • Ako sa tam chlapci dostali?
  • Ako mohli prežiť skoro dva týždne bez jedla a bez toho, aby vedeli plávať?
  • V akom budú fyzickom a duševnom stave?
  • Čo bolo potrebné k tomu, aby sa skupina z jaskyne dostala?
  • Prečo predstavovala jedinečná geologická charakteristika tejto jaskyne pri záchrannej misii toľko problémov?
Príbeh a záchrana thajského futbalového tímu. Už tento víkend na obrazovkách Discovery
Zdroj: Discovery

Hodiny ubiehajú a podľa predpovede hrozia monzúnové dažde. Záchranári v jaskyni aj na zemi plánujú ďalšie kroky. Od okamihu, keď sa objavila znepokojujúca správa o tom, že dvanásť mladých thajských futbalistov a ich 25-ročný tréner uviazli v jaskynnom komplexe pri hraniciach s Mjanmarskom, celý svet napäto sledoval podrobnosti o ich záchrane.

To, že skupina v jaskyni uviazla na viac ako dva týždne, a následná mobilizácia záchranárov z celého sveta sú jasnými dôkazmi toho, ako silný môže byť ľudský duch. Náhla tragická smrť jedného z potápačov, ktorý sa podieľal na záchrane misiu, navyše podčiarkuje závažnosť celej situácie.

Zdroj: Discovery

​Teraz, keď sú všetci členovia futbalového tímu z jaskyne vonku, sa ponúka veľa otázok. Ako sa tam chlapci dostali? Ako mohli prežiť skoro dva týždne bez jedla a bez toho, aby vedeli plávať? V akom budú fyzickom a duševnom stave? Čo bolo potrebné k tomu, aby sa skupina z tejto zradnej jaskyne dostala, a prečo predstavovala jedinečná geologická charakteristika tejto jaskyne pri záchrannej misii toľko problémov?

Záchrana z thajskej jaskyne bude prvou dokumentárnou reláciou, ktorá preskúma všetky uhly tejto pozoruhodnej záchrannej operácie.

Zdroj: Discovery

​Dokument stanice Discovery s názvom Záchrana z thajskej jaskyne vznikol v spolupráci s ITN Productions. Rozpráva o ľudskej dráme a zároveň ukazuje vedecký aspekt celej záchrannej misie, ktorá sa môže radiť k jednej z tých najnáročnejších a najnapínavejších v ľudskej histórii.

Tvorcovia dokumentu mali exkluzívny prístup k mužom a ženám - vrátane rodinných príslušníkov chlapcov - ktorí touto misiou žili. Záchrana z thajskej jaskyne sa sústredí na triumf ľudského ducha a na prevratné technologické inovácie, ktoré boli pri tejto neuveriteľnej záchrane využité.

Film využíva rôzne spôsoby na načrtnutie celkového obrazu toho, čo chlapci i záchranári prežívali, a ako mohli hrdinskí potápači dosiahnuť takmer nemožné. Objavia sa v ňom rozhovory s lekármi aj odborníkmi na duševné zdravie, renomovanými inštruktormi potápania v jaskyniach a poprednými svetovými záchranármi.

10. júla, teda po osemnástich dňoch, si mohol celý svet konečne vydýchnuť. V tento deň boli totiž zachránení poslední chlapci aj ich tréner. Aktuálne sa všetci pýtame a snažíme sa porozumieť tomu, čo sa stalo. Ako by sa koniec tohto príbehu mohol líšiť, keby bola záchrana vykonaná len trochu inak.

Hodinový dokument Záchrana z thajskej jaskyne uvedie v nedeľu 22. júla o 21:00 stanica Discovery Channel. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.