Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.07.2018, 14:25

Hřebejk pripravuje kriminálny seriál. Na jeseň ho uvedie Česká televízia

Štvordielna miniséria s názvom Rédl sa odohráva v roku 1992.

Hřebejk pripravuje kriminálny seriál. Na jeseň ho uvedie Česká televízia
Zdroj: Česká televize

Československo v roku 1992. Len nedávno skončil komunistický režim a sovietska okupačná armáda sa sťahuje späť do východnej Európy. Po železnici odchádzajú z krajiny vagóny napchaté zbraňami, náhradnými dielmi, muníciou a ďalšími cennými vecami. Vagóny sa však začínajú strácať. A to je prípad, ktorý musí vyriešiť vojenský prokurátor Roman Rédl. A ako zisťuje, do všetkého je zapletených viac ľudí, než si sám myslel.

Režisér Jan Hřebejk pripravuje štvordielny politický triler, v ktorom odkrýva pozadie organizovaného zločinu v porevolučnom Československu v období rozdelenia republiky na dva samostatné štáty. V hlavnej úlohe sa predstaví Ondrejom Sokol. Novú kriminálku uvedie na jeseň Česká televízia.

„Rédl je tragikomický príbeh o tom, ako sa prepojí vtedy novo vznikajúci organizovaný zločin s bývalými bezpečnostnými štruktúrami. Jedná sa o zaujímavú a originálnu tému. Pre mňa o to viac, pretože sa vraciam do doby, ktorú si dobre pamätám. Samozrejme ale v spoločnosti ľudí, o ktorých tento seriál hovorí, som sa nepohyboval,“ hovorí režisér Jan Hřebejk.

Zdroj: Česká televize, Jan Hřebejk

„Je to dobový kriminálny triler o tom, ako v hlavnom hrdinovi – vojenskom prokurátorovi a policajtovi – bojuje profesionálna povinnosť s jednoduchou túžbou niekomu proste pomôcť a ochrániť ho pred strašným zlom. Oboje naraz nejde spraviť a tak náš hrdina spadne do pasce, z ktorej nie je dobré východisko. Navyše zlo samo je ďaleko silnejšie a krutejšie, než mohol tušiť,“ popisuje minisériu kreatívny producent Jan Štern.

„Myslím, že pre moju generáciu a pre generáciu mne blízku to bude veľmi zaujímavá a často i prekvapivá sonda do doby vzniku našej stále ešte mladej demokracie,“ hovorí Ondřej Sokol, predstaviteľ hlavnej roly Romana Rédla, a dopĺňa: „Tá revolúcia a celý následný prerod neprebiehal vôbec štandardnou cestou. Všetko sa riešilo bez nejakého návodu, často sa šialene improvizovalo a často sa stali veci, ktoré mali obrovský vplyv i na to, v čom žijeme dnes.“

David Novotný, ktorý hrá mafiána Karla, dodáva: „Je to zaujímavé obdobie a doba, ktorá je pre príbeh určujúca. Zároveň si však myslím, že charaktery v ňom predstavené sú univerzálne a stále sa medzi nami pohybujú.“

Zdroj: Česká televize

​Režisér Jan Hřebejk je podpísaný pod mnohými úspešnými filmami, ako napríklad Učiteľka, Nestyda, Medvídek alebo kultové Pelíšky. Pre HBO nakrútil dve série seriálu Až po uši. Predstaviteľ hlavnej roly Ondřej Sokol je divákom známy z úspešnej evitovky Všetko alebo nič, z dvoch filmov Hřebejkovej trilógie Záhradníctvo alebo z komédie Perfect Days. David Novotný si rovnako zahral v trilógii Záhradníctvo, známy je aj z Lídy Baarovej, Manžela na hodinu alebo z minisérie Horiaci ker z produkcie HBO.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.