Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.07.2018, 08:35

Pivnica: Za novým slovenským filmom stojí medzinárodný tím

Psychologická dráma Pivnica príde do kín v septembri.

Pivnica: Za novým slovenským filmom stojí medzinárodný tím
Zdroj: Ita film

Dlhoročné manželstvo Milana a Táni Labátovcov je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Ich život sa však obráti naruby, keď sa šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z prázdninovej párty. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť.

​Milan už neverí policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Unesie domnelého páchateľa, Lenkinho kamaráta Lukáša a uväzní ho na chate v lese. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Zdroj: Furia Film

​Psychologická dráma Pivnica na príbehu rozpadajúceho sa manželstva a náhlej smrti dcéry Lenky poukazuje na driemajúce potenciálne zlo, nachádzajúce sa vnútri človeka bez ohľadu na dobu, ktorú žije. Príbeh je zasadený na vidiek Slovenska – nakrúcalo sa v okolí Starej Turej, Bratislavy a na Záhorí.

Zdroj: Furia Film

​Za Pivnicou stojí medzinárodný tvorivý tím a herecké obsadenie. Za kameru sa postavil Martin Žiaran, ktorý má na konte filmy ako Čiara, Učiteľka, DOGG, Marhuľový ostrov alebo Čistič.

Zdroj: Furia Film

​Režisér Igor Vološin obsadil do hlavnej mužskej postavy pôvodom nemeckého herca Jeana-Marca Barra, známeho najmä z filmu Larsa von Triera Nymfomanka, hlavnú ženskú úlohu Táni hrá ruská herečka Oľga Simonova, s ktorou režisér spolupracoval na predchádzajúcich filmoch.

Zdroj: Furia Film

​Vo filme sa predstavia aj slovenskí herci Milan Ondík (Únos, Eva Nová, Johankino tajomstvo), Jana Oľhová (DOGG, Johankino tajomstvo, Sedem zhavranelých bratov, Čistič), Ján Mistrík či Csongor Kassai.

Dráma, ktorá vznikla v slovensko-česko-ruskej koprodukcii, bude mať premiéru 27. septembra 2018. Producentom filmu s rozpočtom 1.36 milióna eur je Furia Film, koproducentmi sú Gate Film, 8 Heads Productions a RTVS.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.