Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.07.2018, 07:00

Mená, ktoré pozná každý. Filmy o Whitney či Palachovi prichádzajú do kín

5 tipov na filmy o živote a ľuďoch, ktoré budú mať premiéru v auguste.

Mená, ktoré pozná každý. Filmy o Whitney či Palachovi prichádzajú do kín
Zdroj: Continental Film

Ak máte radi filmy, ktoré rozprávajú príbehy osobností alebo sú nakrútené na základe skutočných udalostí, prinášame vám tipy na snímky, ktoré budú mať v auguste premiéru v kinách.

Whitney

Najpredávanejšia, najúspešnejšia či najoceňovanejšia – každý prívlastok sa k famóznej Whitney Houston stopercentne hodí. Dokument od oscarového režiséra Kevina Macdonalda (požehnaný matkou Whitney a jej najbližšou rodinou) približuje Whitney tak, ako ju ešte nepoznáme.

Film mal svetovú premiéru na filmovom festivale v Cannes, kde o ňom samotný režisér povedal: „V zmysle pátrania po pravde som natočil určite svoj najťažší film. Rozprával som sa s viac než 70 ľuďmi, ale len 40 z nich sa objavilo vo filme. Mnoho z nich podvádzalo Whitney viac než 30 rokov a vo svojej pretvárke pokračovali i pred kamerou.“ Premiéru v kinách bude mať 2. augusta.

Blackkklansman

Dramatický príbeh historicky prvého černošského policajta v Colorade, ktorý sa rozhodol infiltrovať do Ku-klux-klanu, uvedú kiná 16. augusta. Režisér Spike Lee nakrútil čiernu krimi komédiou, ktorá je síce retro, ale zároveň mrazivo aktuálna. Vracia sa na začiatok sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva.

V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ako prvý Afroameričan v zbore mal umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu.

Jan Palach

Príbeh Jana Palacha, študenta, ktorý sa v roku 1969 upálil na protest proti sovietskej invázii do Československa, uvedú kiná od 30. augusta. Viac o filme z posledných mesiacov nekompromisného mladíka, ktorý priniesol najväčšiu obeť v túžbe vyburcovať národ z okupačnej letargie, si môžete prečítať v tomto článku:

Pre tých, ktorí majú radi príbehy zo života obyčajných ľudí, ktorí nemajú žiadne schopnosti superhrdinov, ale snažia sa šťastne prežiť svoj život a robiť spokojnými ľudí okolo seba, pridávame dva tipy na snímky, ktoré v auguste uvedie Asociácia filmových klubov.

Mama Brasil (Benzinho)

Najobyčajnejší príbeh o rodičoch a deťoch od brazílskeho režiséra Gustava Pizzia bude mať premiéru 16. augusta. Irenin svet tvoria jej štyria synovia, manžel rojko, nešťastne vydatá sestra, rozpadajúci sa domček na predmestí Ria de Janeiro, neustály ruch, radosť, pusinky, objímanie, slzy, more a starosť, aby všetci boli najedení, umytí, šťastní a milovaní. Keď jej najstarší syn Fernando dostane príležitosť hrať profesionálne hádzanú v Nemecku, je šťastná, ale najradšej by ho nikam nepustila.

Bistro Ramen (Ramen Teh)

Mladý šéfkuchár Masato je odborník na tradičné japonské jedlo - ramen, ktorý sa v jeho rodine varí už po generácie. Keď mu život pripraví nečakanú skúšku, vydá sa Masato na ďalekú cestu do Singapuru. V meste plnom chutí a vôní spozná viac než len lahodné recepty a rodinné tajomstvá. Ukáže sa, že jedlo má zvláštnu moc zbližovať ľudí a napravovať staré krivdy. A že láska prechádza ramenom. Singapursko-japonská dráma príde do kín 23. augusta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.