Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.07.2018, 20:15

Vybrali najlepšie seriály súčasnosti. Najviac nominácií na ceny Emmy má Hra o tróny

Netflix prvýkrát predbehol HBO v počte nominácií.

Vybrali najlepšie seriály súčasnosti. Najviac nominácií na ceny Emmy má Hra o tróny
Zdroj: HBO

Najviac nominácií na tohtoročné americké televizní ceny Emmy získal seriál Hra o tróny z dielne HBO, ktorý je rekordmanom v histórii tejto súťaže. Získal v nej už 38 cien.

Televíziu HBO, ktorá sa od roku 2001 držala na prvom mieste v celkovom počte nominácií na toto ocenenie, tento rok predstihla streamingová televízna spoločnosť Netflix.

Rekordmani Emmy

Produkcia z dielne Netflixu získala 112 nominácií, televízia HBO o štyri menej. Jej fantasy seriál Hra o tróny ich má 22, len o jednu ménej dostali seriál Westworld a talkshow Saturday Night Live, ktorá drží rekord s najviac nomináciami v histórii tejto súťaže. Za 70 ročníkov Emmy má už 252 ocenení.

Z komediálnych seriálov bol nominovaný v najväčšom počte kategórií (16) seriál Atlanta, ktorý približuje prostredie hudobného priemyslu a stereotypy voči Afroameričanom. Jeho šance zvyšuje aj to, že tento rok sa o ceny neuchádza trojnásobný víťaz v tejto kategórii - politická satira Viceprezidentka (Veep).

V kategorii miniséria má najviac nominácií (18) životopisná dráma The Assassination of Gianni Versace (Vražda Gianniho Versaceho), ktoré bude súťažiť s minisériou Génius - Picasso, v ktorej slávneho španielskeho maliara stvárnil Antonio Banderas. V rovnakej kategórii súťaží i miniséria o britskej smotánke Patrick Melrose, westernový seriál Godless a dramatický seriál The Alienist.

Svoje prvé nominácie na Emmy získalo i niekoľko filmových hviezd, ktoré obvykle nie sú príliš spájané s televíznou produkciou. Napríklad prvú nomináciu na Emmy získala španielska herečka Penélope Cruz za minisériu o Versacem, v ktorej hrá sestru zavraždeného módneho návrhára. Za rovnakú minisériu má prvú nomináciu na Emmy aj portorický spevák Ricky Martin, ktorý stvárnil Versaceho partnera.

Prvú nomináciu na cenu Emmy dostal i americký spevák John Legend. Nominovaný je za rolu Ježiša v adaptácii rockovej opery Jesus Christ Superstar. Pokjaľ by Legend túto cenu získal, vstúpil by tak do elitného klubu zvaného EGOT, teda osobností, ktoré majú cenu Emmy, Grammy, Oscar a Tony. Všetky štyri ceny má doposiaľ 12 ľudí, pokiaľ sa nepočítajú ceny v čestných kategóriách.

Nomináciu na cenu za najlepší informatívny seriál dostal napríklad i šéfkuchár Anthony Bourdain, ktorý v júni spáchal samovraždu. Nominovaný je jeho cestopisný a gastronomický seriál Anthony Bourdain: Parts Unknown, ktorý už má štyri ceny Emmy z predchádzajúcich rokov.

Americké televízne ceny Emmy sa budú udeľovať v Los Angeles 17. septembra, slávnostný večer bude vysielať televízia NBC.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.