Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.07.2018, 08:00

Zelená bodka už aj na Instagrame

Spoločnosť si od ukazovateľa aktívneho pripojenia sľubuje väčšiu angažovanosť používateľov na platforme.

Zelená bodka už aj na Instagrame
Zdroj: thenextweb.com

Spoločnosť Facebook už do svojich platforiem zaviedla indikátor aktívneho pripojenia na Facebooku aj v Messengeri. Teraz prichádza na rad Instagram, na ktorom sa funkcia zatiaľ len testovala. Firma od novinky očakáva širšie používanie dcérskej spoločnosti. Dúfa v nárast hovorov a správ prostredníctvom sociálnej siete. Angažovanosť v tomto smere si sľubuje od toho, že používatelia uvidia, kto je online a teda môže okamžite reagovať na ich správy a hovory.

Zdroj: Instagram blog

​Spoločnosť spustila testovaciu funkciu už v januári, niektorí používatelia si ju mohli všimnúť v počiatočnom štádiu. V kontaktoch im ukázalo upozornenie o aktivite používateľa pod jeho menom.

Zdroj: Instagram blog

Vývojári pracujú aj na nástrojoch, ktoré by uľahčili konverzácie a zdieľania informácií s priateľmi. Pridáva funkcie ako zoznam obľúbených, to znamená vytvorenie okruhu vybraných ľudí, ktorým sa budú zobrazovať príspevky.  Ďalej prišla s novinkou videohovorov, s ktorou síce mierne zaostáva za inými platformami, ale umožňuje pripojenie viacerých osôb v jednom hovore.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.