Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.07.2018, 12:00

Návrat Oteckov sa blíži. Markíza zatiaľ tají dátum štartu

Medzi hlavné postavy pribudne Ján Koleník. Stvárni bezdetného dobrodruha Adama.

Návrat Oteckov sa blíži. Markíza zatiaľ tají dátum štartu
Zdroj: Instagram Jána Koleníka

Denný seriál priniesla Markíza prvýkrát na obrazovky v úvode tohto roka, v pondelok 1. januára. Už prvý diel pritiahol k obrazovkám množstvo divákov, ktorí seriálu zostali verní aj ďalších 110 častí, ktoré televízia odvysielala v prvej sérii do začiatku júna.

Hoci mali Oteckovia počas leta na obrazovkách pauzu, televízia pokračovala v nakrúcaní ďalších častí a novú sezónu odštartuje už čoskoro. Presný dátum však zatiaľ nezverejnila. "K dátumu štartu novej série Oteckov sa zatiaľ nevyjadrujeme, medializované informácie sa však nezakladajú na pravde," upresnil pre Stratégie Lukáš Kočíšek, PR manažér Markízy.

​V novej sérii nenastanú žiadne zásadnejšie zmeny, v hlavnej úlohe však pribudne Ján Koleník, ktorý bude stvárňovať bezdetného dobrodruha Adama, mladšieho brata seriálovej Tamary (Zuzany Mauréry). „Bude hrať čosi iné, ako boli diváci doteraz zvyknutí, preto sa tešíme, ako sa toho zhostí,“ prezrádza Kočíšek.

Oteckovia sa na Slovensku stali fenoménom. V podvečernom vysielaní nemali konkurenciu a dosahovali dokonca lepšie výkony ako niektoré relácie v hlavnom vysielacom čase. Priemerne si každú epizódu pozrelo takmer pol milióna divákov starších než 12 rokov, čo je na podvečerný denný seriál nadštandardný výkon a v obchodne dôležitej skupine divákov 12-54 rokov si pripísal vysoký trhový podiel takmer 36 percent.

Denný seriál Markíze zafungoval v podvečernom vysielacom čase, kde sa už dlhšie, od úspechu Búrlivého vína v roku 2013, nevedela presadiť. Oteckovia výrazne posilnili aj celodenný trhový podiel televízie či sledovanosť hlavného večerného spravodajstva.

​Rodinný seriál zo života štyroch otcov je inšpirovaný čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu Señores Papis televízie Telefe z roku 2014.

Oteckovia vznikajú pod taktovkou štyroch režisérov: Petra Nikolaeva, ktorý je podpísaný aj pod Inšpektorom Maxom, Adriany Totikovej (Superhrdinovia, Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou), Vlada Fischera (Chlapi neplačú, Búrlivé víno) a Zuzany Mariankovej (Horná Dolná).

Kreatívnou producentkou seriálu je Soňa Čermáková Uličná (Tajné životy, Kolonáda). Do tímu scenáristov pod vedením Kataríny Mikulíkovej (Búrlivé víno) patria Hana Lasicová (Búrlivé víno), Gabika Alexová, ďalej Naďa Clontz a Biba Bohinská, ktoré spolupracovali aj na Tajných životoch, a Anna Fifíková, ktorá bola kreatívnou producentkou Búrlivého vína.

Pieseň k seriálu pochádza od skupiny Hex. Hudbu zložil Peter "Ďuďo" Dudák a o text sa postaral Martin "Fefe" Žúži. K piesni vznikol aj videoklip pod režisérskou taktovkou Branislava Špačeka. Nakrúcal sa v priestoroch, kde vzniká aj samotný seriál a účinkujú v ňom nielen členovia skupiny Hex, ale aj postavy zo seriálu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.