Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
03.08.2018, 11:05

Nadáciu Zastavme korupciu bude viesť Zuzana Petková

Na poste vymení Pavla Sibylu, ktorý bol riaditeľom posledné tri roky.

Nadáciu Zastavme korupciu bude viesť Zuzana Petková
Zdroj: osobný archív

Novou riaditeľkou Nadácie Zastavme korupciu je od 1. augusta bývalá reportérka a zástupkyňa šéfredaktora týždenníka Trend Zuzana Petková. Na poste vymení Pavla Sibylu, ktorý bol riaditeľom posledné tri roky.

"Upozorňovať na kauzy a písať o nich je nesmierne dôležité. Napriek vynaloženému úsiliu to však často nevedie k žiadnej zmene. V nadácii budem na veci nielen upozorňovať, ale vďaka iným nástrojom dostanem príležitosť dosiahnuť aj legislatívne zmeny či zmenu spoločenskej klímy," uviedla Petková, ktorá sa po 20 rokoch v médiách vracia do neziskového sektora.

Petková je známa najmä ako investigatívna novinárka, za svoje články získala trikrát prestížne ocenenie Novinárska cena. Zuzana Petková v minulosti s nadáciou Zastavme korupciu už spolupracovala, na témach o Správe o slovenskej polícii či kauze Nemocnice sv. Michala. V minulosti spolupracovala aj so zavraždeným novinárom Jánom Kuciakom. Jednou z káuz, ktorej sa venovala v poslednom období, bola aj téma plastických operácií, ktoré ponúkala načierno štátna Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice (UNLP) pacientkám zo zahraničia, prevažne z Veľkej Británie. V minulosti pracovala vo viacerých denníkoch - Pravda, Hospodárske noviny a SME.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.