Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.08.2018, 21:13

O 5 minút 12 bude moderovať Hajko, Strižinec chce novú reláciu o vede

Na jeseň sa vrátia na obrazovky aj Reportéri s novým tímom.

O 5 minút 12 bude moderovať Hajko, Strižinec chce novú reláciu o vede
Zdroj: RTVS

Na príprave diskusnej relácie O 5 minút 12 RTVS naďalej pokračuje v spolupráci s novinárom, analytikom a publicistom Jozefom Hajkom. Počas pondelkového zasadnutia Rady RTVS o tom informoval generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.

Naznačil, že relácia bude mať, podobne ako tomu bolo v predchádzajúcom období, moderátora, ktorý bude pripravený zaskočiť v prípade potreby. "Budujeme tie systémy tak, aby v prípade výpadku jednotlivca bol systém schopný zodpovedne ho zastúpiť," uviedol Rezník.

​Členov Rady tiež informoval, že doterajší moderátor diskusnej relácie Martin Strižinec bude moderovať novú reláciu Experiment, ktorá sa bude zaoberať oblasťou vedy. Novú diskusnú reláciu uvedie RTVS 20. septembra, patriť jej budú štvrtkové večery. 

Reportéri sa vrátia v septembri

Podľa Rezníkových slov finišujú prípravy na spustenie novej série relácie Reportéri v jesennej vysielacej štruktúre, ktorá sa začína od 15. septembra.

"Je stabilizovaná redakcia, hotová grafika, vybrané moderátorky," informoval Rezník. "Redaktorský tím, ktorý má sedem plus dvoch členov pracuje na témach, každý z redaktorov bude mať dostatok času na to, aby svoju reportáž pripravil koncepčne, ale tiež aby mohol záležitosti, ktoré sa reportáže týkajú, prekonzultovať aj s právnikmi," dodal. Štandardne by mala relácia priniesť dve analytické reportáže.

Reláciu Rezník dočasne pozastavil na začiatku roka z viacerých dôvodov. Základným bol podľa RTVS ten, že svojou kvalitou nezodpovedala nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať – témami, ani ich spracovaním.

Pavol Fejér, dlhoročná tvár Reportérov, už s RTVS nespolupracuje, podobný formát s názvom Cez čiaru pripravuje pre Nadáciu Zastavme korupciu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.