Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.08.2018, 19:23

Facebook si uťahuje z novej českej rozprávky. Animáciami pripomína staré počítačové hry

Napriek 3 miliónovému rozpočtu pôsobí výsledok rozpačito.

Facebook si uťahuje z novej českej rozprávky. Animáciami pripomína staré počítačové hry
Zdroj: bubenikaprincezna.cz

V Českej republike koluje na Facebooku trailer k novej animovanej rozprávke Bubeník a Princezná. Film vzniká v koprodukcii Veľkej Británie a Česka na motívy rozprávky bratov Grimmovcov, píše portál idnes.cz.

Za novinkou s rozpočtom 82 miliónov korún (3,2 milióna eur) stojí produkčná spoločnosť Angels Pictures, scenára a réžie sa ujal Alex Vladimír Pieter, ktorý má za sebou len dva študentské filmy.

Zdroj: bubenikaprincezna.cz

​Hlasy postavám prepožičali české hviezdy ako napríklad Karel Gott, ktorý nahovoril kráľa, Jiřina Bohdalová či Jakub Kohák dabujúci lúpežníka. Premiéra rozprávky v 3D je naplánovaná na zimu, v rovnakom termíne by mala prísť aj do kín v Británii a ďalších krajinách Európskej únie, ale aj v USA, Kanade, Austrálii, Rusku, Číne alebo Japonsku. Časť príjmov zo vstupného pôjde na pomoc deťom. V pláne premiér kín na Slovensku rozprávka nie je.

Zdroj: bubenikaprincezna.cz

​Po zhliadnutí prvej upútavky však internet zaplavili sklamané reakcie typu „WTF?“ Ľudia očakávali za veľkorysý rozpočet výsledok v úplne inej kvalite. Animácia im pripomína desať rokov staré počítačové hry a nepodarok nezachráni podľa časopisu Reflex ani Chuck Norris.

Aj samotný trailer pôsobí rozpačitým dojmom. Väčšina komentárov na portáli csfd.cz hovorí o totálnej katastrofe. Posúďte sami. Ak by ste chceli trailer okomentovať, autori to neumožnili.

Českú rozprávku si všimli aj za hranicami, konkrétne poľský portál antyradio.pl. Priniesol článok s titulkom Táto česká animácia za 3 milióny dolárov spôsobí spochybnenie vášho duševného zdravia.

V článku sa píše, že hoci sú južní susedia Poliakov známi láskou k pivu, veľkým percentom ateistov a jazykom, ktorý je pre Poliakov z nejakého zvláštneho dôvodu veľmi zábavným, svojou novou rozprávkou sa nepreslávia.

Nový Shrek z nej nebude, pretože je zlá. Veľmi, veľmi zlá, píše sa v článku. A ďalej pokračuje konštatovaním, že 3,5 milióna dolárov bolo asi použitých na všetko iné, len nie na animáciu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.