Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.08.2018, 13:45

Seriál Som mama nie je kópiou rovnomennej knižky, hovorí Kristína Tormová

Novinku uvedie na obrazovky v septembri TV JOJ.

Seriál Som mama nie je kópiou rovnomennej knižky, hovorí Kristína Tormová
Zdroj: TV JOJ

Seriálovú jeseň odštartujú televízie už prvý septembrový týždeň. Okrem nových sérií pribudnú aj tri seriálové novinky. Jednou z noviniek televízie JOJ bude aj komediálny seriál Som mama, inšpirovaný knižkami herečky Kristíny Tormovej Som mama (2015) a Stále som mama (2017), v ktorých opisuje vtipným spôsobom nielen tehotenstvo, ale aj svoj život s dvojičkami Elou a Matildou.

Zdroj: TV JOJ

​Hoci sa aj seriálová novinka venuje tehotenstvu, materstvu a partnerským vzťahom, nejde o vernú kópiu rovnomennej knižky. „Nie je to tak, tá knižka má veľmi ďaleko od seriálu a ani sa nedá úplne sfilmovať. Tí, čo ju čítali, totiž vedia, že ide o monológy matky. Knižka je o období, kedy moje deti ani nerozprávali. Nie je tam interakcia či situácie, ktoré by sa dali sfilmovať,“ vysvetľuje herečka. Ako  dodáva, seriál je len voľne inšpirovaný rovnomennou knihou. Jej postava Tiny Rojkovej je zas inšpirovaná tým, ako ju písala.

Zdroj: TV JOJ

​Každá epizóda seriálu má svoju hlavnú tému, ktorú čiastkovo riešia všetky postavy, každá zo svojej jedinečnej perspektívy. Tina a jej partner Robo si zvykajú na spoločné bývanie, zoznamujú rodičov, učia sa zvládnuť finančné náklady, nápor materských fór a rôznych trendov, prípravu na pôrod, ale aj otázku, akú veľkú úlohu má hrať otec vo výchove detí a či sa žena musí vzdať svojej kariéry.

Zdroj: TV JOJ

​Dej dopĺňajú Tinine bujné predstavy, ktoré divákom umožňujú vidieť realitu očami ženy s bohatou fantáziou. Všetko spája monológ Tiny (voiceover), ktorá s nezameniteľným humorom a nadhľadom glosuje preberané témy.

V dvadsiatich 40-minútových epizódach sa predstavia okrem Kristíny Tormovej napríklad Jiří Havelka ako jej partner, Boris Farkaš, Anna Šišková, Henrieta Mičkovicová, Ján Dobrík, Zuzana Tlučková, Michaela Čobejová či Ady Hajdu.

Viac o seriálových novinkách si môžete prečítať aj v tomto článku:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.