Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.08.2018, 10:20

6 filmových premiér, ktoré sú plné strachu a napätia

Tipy na horory a trilery, ktoré kiná uvedú v septembri.

6 filmových premiér, ktoré sú plné strachu a napätia
Zdroj: Continental film / Mníška

September v kinách bude pestrý. Nebudú chýbať romantické snímky, drámy, horory, sci-fi a ani animované rozprávky pre deti. Z filmových premiér sme vybrali šesť tipov na filmy pre milovníkov strachu a napätia. Vo výbere nechýba ani slovensko-česko-ruská novinka, v ktorej si zahrali aj Milan Ondrík a Jana Oľhová.

Mníška (The Nun)

Prvý septembrový týždeň príde do kín horor Mníška. Vyšetrovanie samovraždy mladej mníšky z kláštorného opátstva v Rumunsku prídu prešetrovať priamo z Vatikánu kňaz a mladá novicka. Spoločne odkrývajú príšerné tajomstvo a riskujú nielen svoje životy, ale aj vlastnú vieru a samotné duše. Čelia zlomyseľnej sile v podobe démonickej mníšky, ktorá už predtým terorizovala publikum vo filme V zajatí démonov 2. Opátstvo sa tak stáva hrozivým bojiskom medzi žijúcimi a zatratenými.

Predátor: Evolúcia (Predator)

Najväčší lovci v celom vesmíre sa vracajú späť na Zem. Pred tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. Zabíjanie je pre nich stále najväčšou zábavou, hoci teraz sú oveľa silnejší a prefíkanejší. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírných bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto sa im postaví ako rovnocenný súper. Poslednou šancou na záchranu ľudstva sa stane malá partia bývalých a úplne šialených vojakov a jedna mladá biologička. Len oni majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu ľudí na Zemi. Sci-fi bude mať premiéru 13. septembra.

Nebezpečná láskavosť (A Simple Fafor)

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou, keď Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom (Henry Golding) a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta. Triler kiná uvedú 13. septembra.

Pátranie (Searching)

Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal - do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi odhaľuje dcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za akú ju považoval… Triler, ktorý na prestížnom festivale Sundance 2018 získal ocenenie NEXT za Najlepší film s inovatívnou formou, príde do kín 13. septembra.

Hell Fest

Predstavte si, že vám v zábavnom parku počas jazdy v strašidelnom zámku do lona spadne skutočná useknutá hlava. Nikoho to nevzrušuje, pretože useknutá hlava k strašidelnému zámku tak nejako patrí. Všetko je však inak. Sériový zabijak v maske si totiž z celého lunaparku Hell Fest spravil svoje vlastné smrtonosné ihrisko. Panoptikum strašidiel kropí skutočná krv a na návštevníkov čaká naozajstná hrôza a smrť. Horor od producenta The Walking Dead príde do kín 27. septembra.

Pivnica

Na konci mesiaca, 27. septembra, bude mať premiéru aj slovensko-česko-ruská dráma Pivnica. Dlhoročné manželstvo Milana a Táne je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia, nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.