Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.08.2018, 23:27

Pirátsky príjem trápi operátorov

Nelegálny príjem televíznych staníc má stúpajúcu tendenciu. Dôvodov je niekoľko, jedným sú aj české stanice.

Pirátsky príjem trápi operátorov
Zdroj: Dreamstime

Pirátsky príjem televízneho vysielania na našom trhu nie je žiadnou novinkou. Deje sa už niekoľko rokov, v súčasnosti sa hovorí o rastúcej tendencii. Dôvodov na to je viac, operátori pripúšťajú, že sú to aj české stanice. Poďme však od začiatku. Čo sa považuje za pirátstvo v prípade príjmu televízneho signálu? Andrej Miklánek, manažér vývoja televízneho obsahu Telekomu, hovorí o tom, že „pod pirátstvom si môžeme predstaviť skupinu konzumentov televízneho obsahu, ktorá obsah prijíma nelegálne a neplatí zaň cenu, ktorá je na trhu obvyklá“.

Miklánek hovorí o dvoch formách televízneho pirátstva. Prvou je príjem signálu z nelegálnych zdrojov – spravidla ide o nelegálny príjem cez satelit alebo cez internet. Koncový zákazník buď za obsah neplatí,
alebo platí sumu násobne nižšiu, ako je trhový štandard.

Druho

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.