Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.08.2018, 23:27

Pirátsky príjem trápi operátorov

Nelegálny príjem televíznych staníc má stúpajúcu tendenciu. Dôvodov je niekoľko, jedným sú aj české stanice.

Pirátsky príjem trápi operátorov
Zdroj: Dreamstime

Pirátsky príjem televízneho vysielania na našom trhu nie je žiadnou novinkou. Deje sa už niekoľko rokov, v súčasnosti sa hovorí o rastúcej tendencii. Dôvodov na to je viac, operátori pripúšťajú, že sú to aj české stanice. Poďme však od začiatku. Čo sa považuje za pirátstvo v prípade príjmu televízneho signálu? Andrej Miklánek, manažér vývoja televízneho obsahu Telekomu, hovorí o tom, že „pod pirátstvom si môžeme predstaviť skupinu konzumentov televízneho obsahu, ktorá obsah prijíma nelegálne a neplatí zaň cenu, ktorá je na trhu obvyklá“.

Miklánek hovorí o dvoch formách televízneho pirátstva. Prvou je príjem signálu z nelegálnych zdrojov – spravidla ide o nelegálny príjem cez satelit alebo cez internet. Koncový zákazník buď za obsah neplatí,
alebo platí sumu násobne nižšiu, ako je trhový štandard.

Druho

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.