Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.08.2018, 11:47

Seriál Teória veľkého tresku končí

Dvanásta séria bude posledná a seriál skončí budúci rok.

Seriál Teória veľkého tresku končí
Zdroj: cbs.com

Jeden z najdlhšie vysielaných amerických sitcomov Teória veľkého tresku (The Big Bang Theory) budúci rok skončí. Oznámili to v stredu producenti série vysielanej premiérovo na stanici CBS.

Komediálny seriál o partii veľmi nepraktických teoretických fyzikov sa za 11 sezón stal jednou z najsledovanejších televíznych šou v USA. Posledná dvanásta sezóna, ktorej diely sa va Spojených štátoch začnú vysielať koncom septembra, by mala byť ukončená na jar 2019.

"Spoločne s hercami, scenáristami a celým tímom sme nesmierne vďační za úspech šou a chceme v záverečnej sezóne priniesť veľkolepé vyvrcholenie celej série Teórie veľkého tresku," uviedol v prehlásení produkční tím.

Seriál získal sedem televíznych cien Emmy z celkom 46 nominácií a priniesol popularitu všetkým hlavným predstaviteľom. Postava asociálneho génia Sheldona Coopera sa stala hrdinom vlani zahájenej série Mladý Sheldon, ktorá dejovo predchádza Teórii veľkého tresku.

​Priemerná sledovanosť jednej epizódy bola podľa CBS v priebehu predposlednej série 18 miliónov divákov, čo je viac, než mala akákoľvek iná americká televízna šou.

Na Slovensku seriál uvádzajú stanice Markíza a Dajto

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.