Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.08.2018, 14:23

Viete koľko času trávite na Youtube? S novým nástrojom sa to dozviete

Novinka je podobná tej, ktorú zaviedol Facebook začiatkom mesiaca.

Viete koľko času trávite na Youtube? S novým nástrojom sa to dozviete
Zdroj: Internet

Po tom, čo Facebook predstavil nástroj, ktorý  má používateľom umožniť udržať kontrolu nad časom, ktorý na ich stránkach strávia, prichádza s podobnou funkciou aj Youtube.

​Druhý najnavštevovanejší internetový server na svete rozširuje funkciu, cez ktorú si budú môcť používatelia odsledovať, koľko času strávite sledovaním videí na platforme.

Google vo vyhlásení o Youtube novinke uvádza, že jeho cieľom je lepšie pochopiť čas strávený na platforme. Keď služba vloží nový nástroj aj do vášho účtu, po kliknutí na „sledovať čas“ sa dostanete k dátam o tom, koľko času trávite na internetovom serveri, koľko času ste tam strávili včera, minulý týždeň...

Časovo sledované štatistiky sú založené na histórii prezerania, takže ak je história v službe Youtube vypnutá, nebude možné tieto dáta zozbierať. Odstránené videá a akékoľvek sledované videá, keď je používateľ v režime inkognito, sa takisto nezobrazia.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.