Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.09.2018, 15:22

Monica Lewinsky odmietla odpovedať na "nemiestnu" otázku ohľadom aféry s Clintonom

Uviedla, že aj vďaka celosvetovej kampani MeToo prehodnocuje svoj románik s Clintonom.

Monica Lewinsky odmietla odpovedať na "nemiestnu" otázku ohľadom aféry s Clintonom
Zdroj: Reuters

Americká podnikateľka a aktivistka Monica Lewinsky náhle ukončila pódiové interview pre známu izraelskú novinárku, ktorá jej položila otázku, či ešte stále očakáva osobné ospravedlnenie od exprezidenta USA Billa Clintona.

Rozhovor sa konal v pondelok v rámci konferencie v Jeruzaleme a viedla ho izraelská novinárka Jonit Levi z izraelskej televízie (Aruc štajim), ktorej prvá otázka sa týkala aféry medzi Clintonom a Lewinskou spred 20 rokov.

Po tom, ako novinárka položila otázku, či Lewinsky ešte stále očakáva Clintonovo osobné ospravedlnenie, bývalá stážistka uviedla: "Prepáčte, ale na toto nebudem odpovedať", položila mikrofón na stôl a odišla z pódia.

Neskôr toto svoje konanie vysvetlila, že Levi už deň predtým upozornila, že podobné otázky považuje za nemiestne a nevhodné a zamietne ich.

"Mali sme jasné pravidlá, o čom sa bude a nebude hovoriť," napísala Monica Lewinsky vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter. Spresnila, že jej rozhovor s Levi sa mal týkať rizík a výhod internetu, o čom Lewinsky pár minút pred incidentom hovorila aj vo svojom príspevku na konferencii. Levi podľa nej "očividne ignorovala" ich dohodu o téme rozhovoru.

"Odišla som zo scény, pretože teraz - viac ako kedykoľvek predtým - je dôležité, aby ženy bojovali za seba a nenechali iných, aby kontrolovali, čo majú (ženy) hovoriť," dodala.

Izraelský televízny kanál Aruc štajim sa vo svojom vyhlásení zverejnenom denníkom The Jerusalem Post Lewinskej poďakoval za účasť na konferencii a deklaroval, že "rešpektuje jej citlivosť a želá jej veľa šťastia" do budúcnosti.

Monica Lewinsky sa v roku 1998 stala jednou z najodsudzovanejších žien sveta, keď vtedajšieho amerického prezidenta Clintona obvinila zo sexuálneho obťažovania, ku ktorému malo dochádzať od novembra 1995 do marca 1997 - v čase, keď bola Lewinsky stážistkou v Bielom dome. Tento škandál viedol až k procesu impeachmentu - odvolaniu z funkcie -, ktorý však Clinton nakoniec "ustál".

Lewinsky pred niekoľkými rokmi uviedla, že v čase, keď boli médiá zaplavené detailmi o jej afére s Clintonom, nemala ďaleko k spáchaniu samovraždy. Vlani vo februári Lewinsky uviedla, že aj vďaka celosvetovej kampani MeToo prehodnocuje svoj románik s Clintonom a považuje ho za "hrubé zneužitie moci", aj keď nebola terčom útoku v pravom zmysle slova. Clinton v júni na verejnosti vyjadril ľútosť nad aférou s Lewinsky, ale dodal, že jej nedlhuje osobné ospravedlnenie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.