Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.09.2018, 23:27

Kontroverzné pravidlá pri šírení televízneho obsahu

Prečo si Skylink trúfol opäť zapnúť české stanice? Opiera sa o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v EÚ, tvrdí Ľuboš Kukliš, riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Kontroverzné pravidlá pri šírení televízneho obsahu
Zdroj: archív

Len prednedávnom spoločnosť Skylink vrátila na chvíľu do svojej ponuky české stanice. Člen predstavenstva firmy Jaromír Glisník v tom čase operoval tým, že pri rozhodnutí sa spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje Skylink, opiera o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci EÚ. Neskôr však súd vyhovel Markíze, Nove aj Prime a vydal predbežné opatrenie vo veci neoprávneného šírenia staníc Novy a Primy na Slovensku a kanálov Markízy v Česku. Na základe týchto predbežných opatrení bola spoločnosť M7 Group povinná opäť zablokovať šírenie českých staníc. V EÚ dnes platia dve rozporuplné pravidlá, hovorí Ľuboš Kukliš, riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) a predseda európskeho združenia audiovizuálnych regulátorov (ERGA).

V čom je základ rozporuplných pravidiel týkajúcich sa práv na vysielanie programov pre televízie?
Na jednej strane ide o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci EÚ. Proti nemu je právo duševného vlastníctva, ktoré je založené na princípe teritoriality. Ten je dnes základom pre udelen

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 83% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.