Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
05.09.2018, 23:27

Kontroverzné pravidlá pri šírení televízneho obsahu

Prečo si Skylink trúfol opäť zapnúť české stanice? Opiera sa o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v EÚ, tvrdí Ľuboš Kukliš, riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Kontroverzné pravidlá pri šírení televízneho obsahu
Zdroj: archív

Len prednedávnom spoločnosť Skylink vrátila na chvíľu do svojej ponuky české stanice. Člen predstavenstva firmy Jaromír Glisník v tom čase operoval tým, že pri rozhodnutí sa spoločnosť M7 Group, ktorá prevádzkuje Skylink, opiera o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci EÚ. Neskôr však súd vyhovel Markíze, Nove aj Prime a vydal predbežné opatrenie vo veci neoprávneného šírenia staníc Novy a Primy na Slovensku a kanálov Markízy v Česku. Na základe týchto predbežných opatrení bola spoločnosť M7 Group povinná opäť zablokovať šírenie českých staníc. V EÚ dnes platia dve rozporuplné pravidlá, hovorí Ľuboš Kukliš, riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) a predseda európskeho združenia audiovizuálnych regulátorov (ERGA).

V čom je základ rozporuplných pravidiel týkajúcich sa práv na vysielanie programov pre televízie?
Na jednej strane ide o pravidlo voľného pohybu tovaru a služieb v rámci EÚ. Proti nemu je právo duševného vlastníctva, ktoré je založené na princípe teritoriality. Ten je dnes základom pre udelen

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.