Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.09.2018, 14:30

Oscar pre najobľúbenejšie filmy zatiaľ nebude, rozhodla akadémia

Naďalej s ňou však počíta, i keď neupresnila časový rámec.

Oscar pre najobľúbenejšie filmy zatiaľ nebude, rozhodla akadémia
Zdroj: Reuters

Americká filmová akadémia zatiaľ odloží zavedenie novej kategórie Oscarov pre najpopulárnejšie snímky, ktorá sa mala objaviť už na nadchádzajúcom udeľovaní týchto prestížnych filmových cien. Oceňovanie najobľúbenejších filmov malo spolu so skrátením oscarového ceremoniálu pomôcť zamedziť úbytku televíznych divákov. Mnoho filmárov sa ale postavilo proti.

Vedenie akadémie vo štvrtok podľa časopisu The Hollywood Reporter oznámilo, že kategória pre najobľúbenejšie filmy si zaslúži hlbšiu diskusiu. Akadémia s ňou ale naďalej počíta, i keď žiadny časový rámec neupresnila.

Vznik kategórie pre najpopulárnejšie filmy ohlásila akadémia na začiatku augusta. Nebolo ale jasné, podľa akých kritérií budú snímky vyberané alebo kto o nich bude hlasovať, či členovia akadémie alebo verejnosť. Akadémia sa tak ocitla pod tlakom, aby pravidlá upresnila - i s ohľadom na to, že filmové štúdiá sa potrebujú pripraviť na ďalšiu sezónu filmových cien.

​Mnoho ľudí v Hollywoode sa tiež domnievalo, že nápad na rozlišovanie medzi najlepším a najobľúbenejším filmom je pre filmový priemysel urážlivý, pretože to by v podstata znamenalo, že film môže byť buď jedno alebo druhé. Ďalší kritici tvrdili, že nová kategória je podliezaním divákom a že Oscari stratia svoj lesk.

"Ohľadom novej ceny sme zaznamenali širokú škálu reakcií. Uznávame, že je potrebná väčšia diskusia s našimi členmi," povedala výkonná riaditeľka akadémie Dawn Hudson.

Niektorí pozorovatelia si teraz podľa The Hollywood Reporter kladú otázku, či je akadémia naozaj odhodlaná novú kategóriu presadiť, alebo tento nápad v skutočnosti potichu opúšťa.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.