Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.09.2018, 06:30

Šéf americkej CBS rezignoval po obvinení zo sexuálneho obťažovania

Najsledovanejší americký kanál kauzu prešetruje od júla.

Šéf americkej CBS rezignoval po obvinení zo sexuálneho obťažovania
Zdroj: Fortune / Les Moonves

Riaditeľ amerického mediálneho konglomerátu CBS Les Moonves, jeden z najlepšie platených manažérov sveta, rezignoval v dôsledku množstva nových obvinení zo sexuálneho obťažovania. Informovala o tom dnes televízia CNN.

CBS kauzu prešetruje od júla, kedy časopis The New Yorker zverejnil prvé obvinenie. Svedectvo ďalších šiestich žien priniesol časopis v nedeľu. Moonves obvinenia odmieta. CBS uviedla, že spoločnosť spolu s Moonvesom daruje 20 miliónov dolárov skupinám podporujúcim globálnu kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu MeToo.

​Podľa denníka Financial Times Moonves rezignoval, pretože tak získa vysoké odstupné. Americké médiá uvádzajú čiastku až 100 miliónov dolárov (86,1 mil. eur). CBS informovala, že bývalý riaditeľ odstupné nedostane, kým jeho správanie nepreverí nezávislé vyšetrovanie.

Niektoré z dvanástich žien, ktoré Moonves údajne obťažoval, tvrdia, že ich donútil k orálnemu sexu, alebo že sa pred nimi bez ich súhlasu odhaľoval. Odmietnutie sa vraj podpísalo na ich nasledujúcej kariére.

Za desaťročie pod Moonvesovým vedením sa z CBS stal najsledovanejší americký kanál, v období 2017-2018 predstihol NBC. V roku 2017 Moonvess zarobil 69,3 milióna dolárov (59,7 mil. eur).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.