Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.09.2018, 20:55

RTVS prinesie pred voľbami diskusie s kandidátmi na primátorov

Televízia odvysiela 9 moderovaných debát, rozhlas 25. V deň volieb pribudne aj volebné štúdio.

RTVS prinesie pred voľbami diskusie s kandidátmi na primátorov
Zdroj: TASR

Manažment RTVS dnes schválil pravidlá vysielania pre tohtoročné komunálne voľby. Dokument prerokuje v stredu 12. septembra Rada RTVS, na vedomie ho dostali všetci zamestnanci RTVS.

Na Dvojke si diváci od 22. októbra od 17:30 budú môcť pozrieť osem moderovaných diskusných relácií s kandidátmi na primátorov krajských miest na aktuálne témy súvisiace s fungovaním obecnej samosprávy.

Dve diskusie budú vysielané zo štúdia v Košiciach, dve z Banskej Bystrice a štyri z Bratislavy. Súbežne ich odvysiela aj Rádio Regina.

Volebné štúdio začne na Jednotke v deň volieb 10. novembra o 22:15 a na druhý deň o 8:30. Volebným výsledkom sa bude venovať aj diskusná relácia O 5 minút 12.

​Okrem toho Rádio Regina, západ, stred a východ, prinesie 25 debát s kandidátmi okresných miest s počtom obyvateľov nad 25.000. Odznejú v pracovných dňoch od 20. októbra do 7. novembra od 15:00 do 16:00. Pôjdu pod hlavičkou Klub komunálnej politiky – voľby do orgánov samosprávy obcí.

Pravidlá upravujú rozhlasové a televízne vysielanie v predvolebnom období a v čase konania sa volieb tak, aby bola zabezpečená všestrannosť informácií a názorová pluralita. Týkajú sa aj prípadného konfliktu záujmov programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, vysielania politickej reklamy, ako aj prieskumov verejnej mienky.

„RTVS pristupuje ku každým voľbám s maximálnou dôslednosťou a pozornosťou. Robíme všetko pre to, aby občania dostali v našich spravodajských, publicistických a diskusných blokoch dostatok nestranných, aktuálnych, vyvážených a zrozumiteľných informácií, na základe ktorých sa budú vedieť zodpovedne a s nadhľadom rozhodnúť,“ poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.