Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
12.09.2018, 09:40

Instagram testuje taggovanie vo videách

Platforma chce podporiť zdieľanie video obsahu.

Instagram testuje taggovanie vo videách
Zdroj: thenextweb.com

Instagram momentálne testuje označovanie profilov, teda osôb vo videozáznamoch, uverejňovaných na sociálnej sieti. Podľa TechCrunch tak ide o ďalší pokus spoločnosti dosiahnuť vyššie zdieľanie videí medzi používateľmi.

Označovanie osôb môže byť efektívnym spôsobom ako upozorniť používateľov na vami uverejnený obsah. Instagram si od pripravovanej novinky sľubuje vyššiu interakciu a tým zvýšenie zdieľania video obsahu aj mimo Insta stories.

Zdroj: Socialmediatoday

Voľba funguje podobne ako pri označovaní fotografií, ale namiesto stlačenia malej ikony vľavo dole sa zobrazí zoznam značiek s označením, ktoré sa objavia nad obsahom - čo by bolo pre videá ťažšie, preto toto tlačidlo odkazuje na zoznam. Keď kliknete na tlačidlo, ste presmerovaní na novú stránku s názvom Ľudia v tomto videu so všetkými používateľmi služby Instagram, ktorí sa na videu objavili, alebo koho chce autor videa na príspevok nejakým spôsobom upozorniť.

Uvidíme, či si novinka získa priazeň testovacej skupiny a uplatní sa na celom svete, prípadne aspoň v niektorých krajinách. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.