Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.09.2018, 16:34

Najúspešnejší youtuber u nás: Ľudia sú v omyle. Naše hlavné príjmy sú inde, ako si myslia

  • V čase najväčšej slávy mu ľudia hodiny postávali pod oknami. 
  • V jeho šou vystúpil aj prezident Kiska. Hovorí však, že hocijakého prezidenta by nezavolal. 
  • Priznáva, koľko mu zarobí jedno video na youtube a čo je dôležitejšie ako videá. 
  • V HNtelevízii si pozrite rozhovor s GoGom, najúspešnejším youtuberom na Slovensku a aj v Česku.

Gogo začínal s tvorením videí na Youtube pred šiestimi rokmi a pôsobí na ňom dodnes. Za ten čas získal takmer dva milióny "followerov", čo z neho robí najúspešnejšieho youtubera v regióne Česka a Slovenska. 

V začiatkoch slávil úspech videami o hrách, teda o tom, ako on hrá počítačové hry. Tento žáner však postupne upadol a dnes musí byť kreatívnejší. Čo však ľudí zaujíma najviac? "Hlavne súkromie. Ľudí zaujíma, ako žijeme. Je to taká reality show," priznáva s tým, že sa mu stávalo, že mu ľudia vyčkávali pod domom. 

Populárny youtuber hovorí aj o tom, ako v skutočnosti zarába. "Ľudia si mylne myslia, že youtuberi zo samotného Youtube zarábajú tisíce," hovorí GoGo a priznáva, že z videa, ktoré videlo 600-tisíc ľudí, má tak dvesto eur. 

Najviac peňazí je podľa neho z rôznych spoluprác a najmä predaja produktov s jeho logom - tričiek, mikín, knihy a najnovšie aj diára.

S GoGom, ktorý natočil v minulosti video s prezidentom Kiskom sme sa zhovárali aj o politike. Priznáva, že nie je žiadny "kiskofil", ale hocijakého prezidenta by si nezavolal. "Snažím sa do politiky zapájať nestranne. Vyzývam mladých, nech s tým niečo robia, že je to dôležité," hovorí s tým, že v minulosti nikdy nehovoril vlastné politické preferencie.

Viac si pozrite vo videu vyššie.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.