Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.09.2018, 17:35

Arena Sport odvysiela historicky prvé majstrovstvá sveta v minifutbale

Na šampionáte nebude chýbať ani Slovensko.

Arena Sport odvysiela historicky prvé majstrovstvá sveta v minifutbale
Zdroj: Socca World CUP 2018

Stanica Arena Sport odvysiela historicky prvé majstrovstvá sveta v minifutbale (Socca World CUP 2018). Národné výbery z Európy, Afriky, Ázie a Ameriky sa stretnú v boji o titul majstra sveta v portugalskom Lisabone. Na šampionáte, ktorý bude od 24. do 29. septembra, bude až 32 reprezentácií, medzi ktorými nebude chýbať Slovensko.

Zdroj: Socca World CUP 2018
Zdroj: Socca World CUP 2018

​Televízia Arena Sport vyčlenila pre majstrovstvá rozsiahly priestor. Prvé majstrovstvá sveta v minifutbale organizuje Medzinárodná minifutbalová federácia (International Socca Federation), ktorá vznikla v roku 2017. Slovensko je jedným zo zakladajúcich členov federácie, do ktorej v súčasnosti patrí približne 40 krajín. Ďalších 60 krajín rokuje o vstupe.

Hrací model v minifutbale je podobný ako pri futbalových MS. Účastníci sú rozdelení do ôsmich základných skupín z ktorých sa najlepší stretnú v osemfinále, štvrťfinále, semifinále o 3. miesto a potom vo finále.

Slovensko sa predstaví v E skupine s neľahkými súpermi: s Anglickom (24. 9. začiatok o 20:00), s USA (26. 9. začiatok o 0:00) a s Kazachstanom (27.9. začiatok o 17.00).

Zdroj: Arena Sport

​​Medzi najzvučnejšie mená šampionátu patria reprezentanti z Anglicka, Nemecka, Brazílie, USA a Poľska. Minifutbal (ang. Socca) je odnož futbalu, ktorý sa hrá na malom priestore a s voľnejšími pravidlami. Práve vďaka svojmu univerzálnemu charakteru a ľahkej dostupnosti sa minifutbal stal jedným z najrozšírenejších športov na svete.

Arena Sport ponúka na Slovensku Skylink, UPC, Orange, SWAN, Slovanet, SATRO, Antik, Freesat, Martico, Kates, Sledovanietv.sk a ďalší.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.