Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.09.2018, 16:05

Seriál podľa bestselleru Eleny Ferrante bude mať televíznu premiéru. V novembri ho uvedie HBO

Pozrite si trailer prvej série Geniálnej priateľky.

Osemdielny seriál Geniálna priateľka podľa bestselleru Eleny Ferrante rozpráva príbeh priateľstva, ktoré trvalo viac ako šesťdesiat rokov. Starnúca žena žijúca v dome zavalenom knihami začne písať príbeh Lily, ktorej bez stopy zmizne najdôležitejšia kamarátka jej života, Elena Greco. Rozpráva históriu ich priateľstva, ktoré začalo už v škole ešte v päťdesiatych rokoch.

Začiatok príbehu sa odohráva v nebezpečnom, ale fascinujúcom Neapole a pokračuje ďalších viac než šesťdesiat rokov. Postupne odkrýva tajomstvo Lily, Eleninej najlepšej priateľky a zároveň najhoršieho nepriateľa. Prvá séria seriálu pokrýva detstvo a dospievanie dvoch priateliek. Plánované sú ešte tri série, z ktorých každá sa bude venovať ďalšiemu z troch zvyšných zväzkov tetralógie.

Zdroj: HBO GO

Dramatický seriál podľa rovnomenného bestselleru Eleny Ferrante je natočený v taliančine. Na námete a scenári sa podieľali samotná autorka knižnej predlohy Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci a Saverio Costanzo, ktorý je aj režisérom. "Moje meno producentom navrhla sama Elena Ferrante. Jej knihy už som predtým čítal a nikdy by ma samého nenapadlo preniesť ich do filmu. Keď mi to navrhli, neváhal som ani minútu," povedal 42-ročný režisér. Hoci Costanzo prezradil, že so záhadnou spisovateľkou spolupracoval - pravidelne si vraj posielali maily, k jej identite sa nevyjadril.

Seriál koprodukuje talianska televízia RAI a americká HBO, ktoré takto spolupracujú prvýkrát. Medzinárodným distribútorom je Fremantle v spolupráci s RAI Com. Producentmi sú Paolo Sorrentino a Jennifer Schuur. 

Geniálna priateľka bude mať premiéru v pondelok 19. novembra na HBO. Druhá časť bude uvedená hneď na druhý deň v utorok 20. novembra, ďalšie časti pôjdu vždy v pondelok a utorok. Na HBO GO budú jednotlivé epizódy k dispozícii podľa rovnakej schémy.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.