Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
20.09.2018, 16:45

Producentka Wanda Adamík Hrycová sa stala prezidentkou filmovej akadémie

Vo funkcii vystriedala režiséra Martina Šulíka.

Producentka Wanda Adamík Hrycová sa stala prezidentkou filmovej akadémie
Zdroj: Wandal Production

Prezídium Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) zvolilo v stredu (19. 9.) na svoje čelo novú prezidentku. Stala sa ňou filmová producentka Wanda Adamík Hrycová, ktorá vo funkcii vystriedala režiséra Martina Šulíka.

Adamík Hrycová má pracovné skúsenosti z oblasti divadla, televízie i filmu. Pôsobila ako riaditeľka Divadla Nová scéna a stála tiež na čele najväčšej televíznej produkčnej spoločnosti na Slovensku MediaPro Entertainment Slovakia. V roku 2007 založila vlastnú spoločnosť Wandal Production, do ktorej portfólia patrí aj úspešný film Čiara. Kriminálny thriller režiséra Petra Bebjaka získal v apríli šesť národných filmových cien Slnko v sieti za rok 2017 vrátane ocenenia pre najlepší domáci film.

​Prezídium SFTA má sedem členov. Okrem prezidentky ho tvorí dvojica viceprezidentov - producentka Mirka Grimaldi a scenárista Marek Leščák. Členmi prezídia sú ďalej generálny riaditeľ Slovenského filmové ústavu (SFÚ) Peter Dubecký, scenáristka, režisérka a spisovateľka Eva Borušovičová, programový riaditeľ MFF Art Film Fest Peter Nágel a Miroslav Ulman, filmový publicista a odborný referent Audiovizuálneho informačného centra SFÚ.

SFTA je verejnoprospešná záujmová organizácia, ktorá združuje osobnosti slovenskej audiovizuálnej kultúry. Jej cieľom je aktívne sa podieľať na vytváraní systémového prostredia pre stabilizáciu slovenskej audiovizuálnej scény, podporovať kultúrne aktivity spojené s filmom a zaštítiť prezentáciu slovenskej audiovizuálnej kultúry doma i v zahraničí. Preto sa stala iniciátorom a usporiadateľom výročnej prehliadky Týždeň slovenského filmu, je tiež zakladateľom a garantom národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.