Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.09.2018, 19:30

Naši sa vracajú, o divákov zabojujú v netradičnom čase. Zmena čaká aj Som mamu a Ministrov

JOJ prináša od októbra úpravy v podvečernom aj večernom programe.

Naši sa vracajú, o divákov zabojujú v netradičnom čase. Zmena čaká aj Som mamu a Ministrov
Zdroj: TV JOJ

Televízia JOJ po septembrových zmenách v programovej štruktúre pripravuje od prvého októbrového týždňa ďalšie úpravy. Na obrazovky sa vráti rodinný seriál Naši, zmeny sa týkajú tiež Som mamy a Ministrov, a aj podvečerného vysielania, kde nastupuje Súdna sieň.

Naši mali premiéru svojej už štvrtej série v utorok 11. septembra, no prvá epizóda skončila sklamaním. Pri premiére Našim konkurovali Sestričky na Markíze a aj kvalifikačný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na Dajto. Rodinovci si tak pripísali prekvapivo nízku sledovanosť necelých 5 percent pri podiele pod 15 percentami, čo sú čísla, aké televízia pri tomto formáte určite neočakávala. JOJ stiahla Našich hneď z vysielania a od nasledujúceho utorka zaradila do prime time vynovené časti Nikto nie je dokonalý. Zábavná šou odštartovala s 5,6-percentnou sledovanosťou a podielom nad 17 percent.

Naši po trojtýždňovej pauze dostanú od októbra nový vysielací čas, a to v stredu o 21:30 na JOJ namiesto druhej epizódy seriálu Som mama a tiež v sobotu o 20:10 na stanici Plus.

Výhodou pre televíziu je, že Som mama si nebude tak rýchlo míňať epizódy a zároveň zanechá pri obrazovkách aj divákov pre Našich. Som mama je pre JOJ úspešnou seriálovou novinkou jesene a bude pokračovať aj ďalšou sériou.

Nevýhodou neskoršieho vysielacieho času Našich je, že ich mladší diváci sú o 21:30 prevažne v posteli. Pre nich je pripravené vysielanie na Pluske, ktorá bude v soboty od 19:30 reprízovať prvú sériu Našich a po nej o 20:10 bude nasledovať epizóda novej série (ktorú vysielala JOJ v stredu). Naši by mali skončiť o 20:45, desať minút po štarte Česko Slovensko má talent, ktorá je pre JOJ najsledovanejšou reláciou.

V nedeľný večer bude mať Pluska podobnú programovú štruktúru, po repríze prvej série Našich však od 20:05 uvedie Ministrov. Tento seriál dostal na JOJ nový priestor vo štvrtok o 21:40 po Inkognite, po ňom bude nasledovať o 22:20 Sedmička s novými časťami.

Od októbra sa mení vysielanie JOJ aj v podvečernom čase. Od 17:50 zaraďuje televízia premiéry Súdnej siene, ktorej bude od 16:50 predchádzať kuchárska šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Štart podvečerných Novín sa tak posúva, namiesto o 17:00 začnú o 16:30.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.