Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.01.2022, 09:05

Trump vo februári spustí svoj vlastný „Twitter“

Truth Social je podľa dostupných ukážok veľmi vernou kópiou twitteru.

Trump vo februári spustí svoj vlastný „Twitter“
Zdroj: TMTGcorp

Bývalý americký prezident Donald Trump spustí vo februári svoju vlastnú alternatívu k sociálnej sieti Twitter. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters s odvolaním sa údaje uvedené v distribučnej službe App Store.

Nová aplikácia s názvom Truth Social má začať fungovať 21. februára, keď je v USA Deň prezidentov, pripomínajúci narodenie prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona.

Aplikácia z dielne Trumpovej skupiny pre médiá a technológie (TMGT) sa dá už teraz v obchode App Store predobjednať. Podľa sprievodných propagačných fotografií by mala, podobne ako Twitter, umožňovať sledovať príspevky iných používateľov a odkazy týkajúce sa aktuálnych tém. ​

Truth Social je podľa dostupných ukážok veľmi vernou kópiou twitteru, kde mal exprezident pred zrušením účtu takmer 89 miliónov sledujúcich používateľov. Krátke textové príspevky budú mať v Trumpovej aplikácii názov "truth", čo je anglický výraz pre pravdu. 

Zdroj: TMTGcorp
Zdroj: TMTGcorp

Na stránkach spoločnosti TMTG, ktorá bude sociálnu sieť prevádzkovať, sa uvádza, že nová platforma má skončiť s „politickou diskrimináciou“ a má byť prostriedkom boja proti vplyvu veľkých technologických firiem.

Spustenie sociálnej siete bude prvou z troch fáz rozvoja TMTG. Na aplikáciu TRUTH Social by mala v ďalšej fáze nadviazať videoslužba TMTG+, ktorá by mala poskytovať zábavný i spravodajský obsah a podcasty. Podcastom chce v tretej fáze venovať TMTG celú vlastnú platformu.

TMTG v decembri vybrala miliardu dolárov od súkromých investorov, celková trhová hodnota firmy je teraz 5,3 miliardy, pričom akcie firmy vzrástli zhruba za hodinu o 20 percent potom, čo agentúra Reuters upozornila na zverejnenie konkrétneho dátumu spustení aplikácie.

TRUMP Social bude spustený 13 mesiacov po tom, ako Facebook a Twitter zablokovali účty Donaldovi Trumpovi v súvislosti s vniknutím jeho priaznivcov do sídla Kongresu USA. Krátko pred útokom zo 6. januára 2021 Trump pred svojimi priaznivcami spochybnil legitimitu prezidentských volieb, v ktorých ho porazil súčasný demokratický šéf Bieleho domu Joe Biden. Trump svoju prehru dodnes neuznal.

Obe komory amerického Kongresu si vo štvrtok pripomenuli výročie útoku, pri ktorom prišlo o život päť ľudí, minútou ticha. Biden vo svojom štvrtkovom vystúpení obvinil Trumpa z podkopávania princípov právneho štátu a legitimity amerických volieb.

Na výročie útoku mal naplánovanú tlačovú konferenciu aj samotný Trump. Napokon ju však zrušil s tým, že sa verejne vyjadrí až 15. januára na zhromaždení v Arizone.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.