Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.10.2018, 12:19

Fica rozčúlila otázka o susedovi Kočnerovi. Spustil slovný útok na redaktora RTVS

Fica rozčúlila otázka, ako hodnotí, že bol rok a pol susedom Mariana Kočnera, ktorý sedí vo väzbe za kauzu zmeniek a spomína sa aj v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka.

Šéf Smeru Robert Fico sa na konci tlačovej konferencie o návrhu na obedy zadarmo a minimálnej mzde dostal do slovnej potýčky s redaktorom RTVS Ladislavom Ďurkovičom.

Fica rozčúlila otázka, ako hodnotí, že bol rok a pol susedom Mariana Kočnera, ktorý sedí vo väzbe za kauzu zmeniek a spomína sa aj v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka, keďže sa poznal s obvinenou z objednávania vraždy Alenou Zsuzsovou.

Rozčúlila ho otázka redaktora

"Je to na smiech. Vy ste z RTVS? Sa nečudujem, že takto dopadla sobotná relácia, ako dopadla. Ste všetci rovnakí v poslednom čase," odvetil bývalý premiér.

"Mám známu, ktorá má záhradu, ktorá sa dotýka väzenského zariadenia. To je presne odpoveď na vašu otázku," dokončil Fico.

Redaktor RTVS sa odbiť nedal a zopakoval otázku. "Akože čo? Ja neviem, že čo," reagoval Fico.

"Desať rokov ste boli premiérom tejto krajiny. Nejde o bezpečnostné riziko, ktoré ste podcenili," pýtal sa znovu redaktor. Fico mu odpovedal, že sa musíme zamyslieť nad RTVS v poslednom čase.

​Reagoval, že otázka redaktora je trápna. Fico potom vážnejšie hovoril o tom, ako môže vedieť, kto je a kto nie je podozrivý. Odkázal, že je to vecou polície.

"Ako môžete odo mňa chcieť, aby som hodnotil veci. Ja som právnik na rozdiel od vás. A ja veľmi rešpektujem prezumpciu neviny. Odo mňa ste nikdy nepočuli, keď sa čokoľvek udeje, že by som tu hovoril rovno, že tento človek je vinný, odsúdený. Pokiaľ nebude právoplatný rozsudok, tak ja nebudem nič komentovať," skonštatoval Fico.

Do konfliktu vstúpil redaktor Slovenského rozhlasu, ktorý sa bývalého premiéra spýtal, či ho neznervózňuje, akých susedov mal v Bonaparte.

Ficov útok na RTVS

Fico mu zopakoval, že byt si prenajal na reprezentačné účely a platí si ho, pritom ako premiér mal nárok na byt od štátu. Fico potom brífing ukončil ďalším slovným útokom na RTVS. A opäť narážal na reláciu Sobotné dialógy, po ktorej skončil v RTVS ako moderátor Braňo Dobšinský, ktorý meškal a reláciu museli skrátiť.

​RTVS sa za vzniknuté problémy ospravedlnila a s Dobšinským sa k dnešnému dňu dohodla na ukončení spolupráce. "Neviem, čo má zase verejnoprávna televízia za problém. Vy sa radšej zamyslite nad tým, čo ste navystrájali v Sobotných dialógoch pán redaktor," povedal Fico a z brífingu odišiel.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.