Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.10.2018, 10:55

Americký Comcast prevzal kontrolu nad britskou platenou televíziou Sky

Kúpu platenej televízie Sky prirovnávajú v zahraničí ku kráľovskému klenotu.

Americký Comcast prevzal kontrolu nad britskou platenou televíziou Sky
Zdroj: Reuters

Americká káblová spoločnosť Comcast prevzala v utorok kontrolu nad britskou platenou televíziou Sky. V septembri totiž získala ďalší 39-percentný podiel v Sky, keď porazila svojho rivala, spoločnosť 21st Century Fox Ruperta Murdocha, ponukou vo výške 40 miliárd USD (35 miliárd eur).

Firma Comcast uviedla, že keďže teraz vlastní takmer 77 percent akcií spoločnosti Sky, jej prevzatie je úplne bezpodmienečné.

Brian L. Roberts, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Comcast, v utorok oznámil, že jeho firma sa stala väčšinovým vlastníkom spoločnosti Sky.

"Pod vedením Jeremyho Darrocha a jeho vynikajúceho tímu - teraz spoločne s Comcastom - naše kombinované globálne líderstvo v oblasti technológií a obsahu dláždi cestu k urýchleniu investícií a rastu značky Sky a jej platforiem," povedal.

Dodal, že Comcast zabezpečí Sky News budúcnosť, zachová redakčnú nezávislosť a dôveryhodné, kvalitné a nestranné správy.

Spoločnosť Sky uviedla, že zrušenie jej akcií by malo nadobudnúť účinnosť 7. novembra.

Comcast sa tak stane najväčším prevádzkovateľom platenej televízie na svete s približne 52 miliónmi zákazníkov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.