Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
12.10.2018, 08:54

Google má vysvetliť, prečo hneď neinformoval o probléme s Google+

Používateľská časť Google+ podľa spoločnosti v auguste budúceho roka zanikne.

Google má vysvetliť, prečo hneď neinformoval o probléme s Google+
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Google má vysvetliť, prečo odložila zverejnenie informácie o zraniteľnosti komunikačnej siete Google+. Vyzvali ju k tomu traja vplyvní republikánski senátori. Google bezpečnostnú chybu odhalil a odstránil tento rok v marci.

Spoločnosť uviedla, že bezpečnostná chyba mohla sprístupniť mená, e-mailové adresy a ďalšie údaje najmenej pol milióna užívateľov stovkám externých vývojárov aplikácií pre Google+. Zároveň oznámila, že používateľská časť Google+ v auguste budúceho roka zanikne. Dodala, že podľa jej vyšetrovania žiadny vývojár túto chybu nezneužil.

Senátori John Thune, ktorý predsedá obchodnému výboru, Jerry Moran a Roger Wicker požiadali Google, aby meškanie so zverejnením problému vysvetlil. "Google musí byť k verejnosti a zákonodarcom otvorený, ak si má udržať dôveru používateľov svojich služieb," uvádzajú v liste. Pýtajú sa, či bol o probléme už predtým oboznámený niektorý z federálnych úradov, vrátane Federálnej komisie pre obchod (FTC), a či sa vyskytli podobné incidenty, ktoré neboli zverejnené, napísala agentúra Reuters.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.