Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.10.2018, 14:20

Víkendové politické relácie budú aj o kandidátoch na prezidenta. Mistrík a Bugár zavítajú do TA3

Prinášame prehľad tém a hostí nedeľných diskusií na Markíze, v RTVS a TA3.

Víkendové politické relácie budú aj o kandidátoch na prezidenta. Mistrík a Bugár zavítajú do TA3
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Víkendové politické relácie sa budú venovať okrem aktuálnych politických udalostí aj kandidátom na prezidenta v blížiacich sa voľbách.

Do kresiel hostí zasadnú v politickej relácii Na telo podpredseda vlády Richard Raši zo Smeru-SD a líder SaS Richard Sulík. S moderátorom Michalom Kovačičom budú diskutovať o aktuálnych politických udalostiach či prezidentských voľbách, v rámci ktorých sa Richard Raši v tejto chvíli spomína ako jeden z pravdepodobných kandidátov strany Smer.

Okrem toho prinesie relácia ďalší exkluzívny prieskum, v ktorom tentoraz Slováci odpovedali na otázku, či by chceli Andreja Kisku za premiéra.

Hosťami Jozefa Hajka budú v relácii O 5 minút 12 minister Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) a podpredseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Martin Klus (SaS). Témami relácie bude najmä ročné pôsobenie Lajčáka na čele Valného zhromaždenia OSN a postavenie a vnímanie Slovenska v medzinárodnom kontexte.

​Hosťami relácie V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00, budú ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), Béla Bugár (Most-Híd) a vedec Robert Mistrík, kandidát na prezidenta. Ministerka vnútra bude s moderátorom Norbertom Dolinským preberať novelu zákona o policajnom zbore a jej pôsobenie po pol roku vo funkcii. S kandidátmi na prezidenta bude moderátor diskutovať o úlohách a právomociach prezidenta, financovaní predvolebných kampaní, zahraničnopolitickom smerovaní Slovenska a o vzťahoch s Ruskom.

Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko sa budú venovať opatreniam na zmiernenie klimatickej zmeny, novele zákona o ochrane prírody a krajiny a akútnym environmentálnym záťažiam. S moderátorkou Martou Jančkárovou budú diskutovať štátny tajomník Ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla (nominant Mosta-Híd) a poslanec Karol Galek (SaS).

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.