Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
07.01.2022, 19:40

Víkendové politické relácie: Diskutovať prídu aj Matovič, Budaj či Pellegrini

Prinášame prehľad víkendových politických diskusií v RTVS, na Markíze a TA3.

Víkendové politické relácie: Diskutovať prídu aj Matovič, Budaj či Pellegrini
Zdroj: TASR/ Pavel Neubauer

Víkendové politické diskusie sa po vianočnej prestávke vracajú do éteru. O aktuálnych protipandemických opatreniach, možnosti ich ďalšieho uvoľňovania či sprísňovania, ale aj o výbere policajného prezidenta po posilnení kompetencií ministra vnútra prídu do rozhlasu a televízií diskutovať minister financií Igor Matovič, minister životného prostredia Ján Budaj, ale aj Peter Pellegrini či viacerí poslanci parlamentu.

Hosťami Sobotných dialógov v Rádiu Slovensko budú predseda branno-bezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) a člen ústavnoprávneho výboru Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Moderátorka Marta Jančkárová bude so svojimi hosťami diskutovať o nastavení aktuálnych protipandemických opatrení, o nastavení podmienok obrannej spolupráci Slovenska s USA.

Hosťom prvej časti nedeľnej relácie V politike bude minister financií Igor Matovič (OĽaNO). V druhej časti relácie sa v dueli stretnú predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS) a Richard Raši (Hlas-SD). 

Moderátor Rastislav Iliev bude s politikmi diskutovať o manažovaní bola proti pandémii, politickej kultúre a presadzovaní reforiem, a tiež o postojoch k zmene ústavy v súvislosti s referendom o predčasných voľbách.

V prvom tohtoročnom vydaní relácie O 5 minút 12 sa stretnú zástupcovia všetkých strán a hnutí zastúpených v parlamente. OĽaNo bude reprezentovať predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš, SaS predsedníčka poslaneckého klubu Anna Zemanová, Sme rodina poslanec Igor Kašper a Za ľudí podpredsedníčka strany Viera Leščáková. Opozíciu budú zastupovať poslanci Richard Takáč (Smer-SD), Marian Kotleba (Kotlebovci – ĽSNS) a Erik Tomáš (Hlas-SD).

Hlavnou témou bude politická a spoločenská situácia na Slovensku a výzvy v roku 2022. Reláciu moderuje Marek Makara.

Do relácie Na telo televízie Markíza prídu minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini

​Moderátor Michal Kovačič bude s politikmi diskutovať o pandemickej situácii, ale aj o referende o predčasných voľbách, ktoré je v novom roku opäť témou.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.