Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.10.2018, 10:18 Aktualizované dňa 09.11.2018 o 11:48

Facebook reaguje na požiadavky používateľov. Testuje vymazanie správ

Podľa najnovších informácií bude časový limit na vymazanie 10 minút.

Facebook reaguje na požiadavky používateľov. Testuje vymazanie správ
Zdroj: Techcrunch

Sociálna sieť Facebook testuje na svojej chatovacej platforme novú funkciu. Možnosť odstránenia správy bez toho, aby si ju prijímateľ mohol pozrieť. Špekulácie sa objavili už na jar, kedy boli z konverzácii používateľov s Markom Zuckerbergom zmazané niektoré správy od zakladateľa sociálnej siete. Na zahraničných portáloch informujúcich o novinke koluje screenshot od Jane Manchun Wong, technologickej bloggerky, ktorá pravdepodobne patrí ku skupinke ľudí, na ktorej prebieha testovanie.

Zmazanie správy je jednoduché. Podržaním konkrétnej správy získate dve možnosti- zmazať a zrušiť jej odoslanie.

Zdroj: techcrunch.com

Momentálne na zahraničných weboch koluje screenshot, ktorý prezrádza dĺžku časového limitu na zmazanie odoslanej správy. 

Uvidíme, či bude upozornenie Messengeru zodpovedať realite, a či sa naozaj novej funkcie dočkáme.

​Ak si teraz hovoríte, že zmazanie dávno funguje, je to tak. Avšak vymazať je možné svoju správu, ktorá sa síce nezobrazí vám, ale prijímateľovi áno.

Hovorca Facebooku sa pre americký portál TechCrunch vyjadril, že "Facebook pred spustením všetky svoje vylepšenia testuje, takže ich kvalita bude zaručená".

Zatiaľ nie je známe, kedy bude novinka „Unsend“ dostupná pre širšiu verejnosť, a ani to, aký bude časový limit na to, aby sa správa neodoslala a vedeli by sme ju predtým vymazať. Napríklad v službe Gmail je na to limit 30 sekúnd. V Messengeri sa očakáva dlhší čas.

Kritici sa k novinke nevyjadrujú pozitívne. Upozorňujú aj na to, že pokiaľ bude niekto cez Messenger napádaný alebo zneužívaný, situácia sa bude ťažko dokazovať, pretože môžu byť zmazané dôkazy. Spoločnosť podľa nich bude musieť zabezpečiť, aby sa Unsend funkcia nestala zbraňou pre šikanujúcich.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.