Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.10.2018, 17:00

Sulík prijal Ficovu výzvu. Stretnú sa v nedeľnej diskusii O 5 minút 12

Prinášame prehľad hostí a tém víkendových politických relácií.

Sulík prijal Ficovu výzvu. Stretnú sa v nedeľnej diskusii O 5 minút 12
Zdroj: TASR; HNtelevízia; Koláž: HN

Robert Fico vo videu, ktoré zverejnil 4. októbra, pozval predsedu SaS Richarda Sulíka do relácie O 5 minút 12. „Pán Sulík si dal zaujímavé raňajky s pánom Kočnerom. Ja pozývam pána Sulíka na obed v nedeľu. Nebude sa podávať rezeň, ale pravda,“ hovoril vo videu Fico.

Výzvu expremiéra líder SaS prijal a vo svojom statuse na Facebooku uverejnil aj otázky, na ktoré sa bude Roberta Fica pýtať. Politici sa stretnú v O 5 minút 12 v nedeľu 21. októbra o 11:55 na Jednotke, kde budú pod moderátorskou taktovkou Jozefa Hajka hovoriť aj o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2019, zastropovaní dôchodkového veku či posune vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Druhou nedeľnou politickou diskusiou bude Na telo. Ďalšie vydanie relácie odvysiela televízia Markíza o 13:00, hosťami moderátora Michala Kovačiča budú dvaja veľkí rivali slovenského parlamentu: poslanec Smeru-SD Erik Tomáš a líder OĽaNO Igor Matovič. V minulosti si obaja nič nedarovali, Matovič o Tomášovi hovoril ako o Goebbelsovi slovenskej politiky, na oplátku si o sebe vypočul, že je kriminálnik.

Témami diskusie budú najnovší vývoj vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, známosti politikov s Marianom Kočnerom, ale aj to, či im naozaj ležia na srdci dôchodky Slovákov, alebo sa len prekárajú o politické body. Okrem toho prinesie televízia tiež exkluzívny prieskum -  tentokrát sa Slovákov opýtali, či za lepšieho premiéra považujú Petra Pellegriniho alebo Roberta Fica.

Do relácie V politike, ktorú vysiela TA3 od 11:00, prijali pozvanie premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) a poslanci Boris Kollár (Sme rodina), Tibor Bernaťák (SNS), Ladislav Kamenický (Smer-SD) a Ondrej Dostál (SaS). Moderátor Norbert Dolinský sa bude s politikmi venovať aj kybernetickému útoku na servery MZV, návrhu štátneho rozpočtu 2019 a osobitnému odvodu obchodných reťazcov.

Hosťami rozhlasových Sobotných dialógov budú minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) a poslanec Eugen Jurzyca (SaS). Moderátorka Marta Jančkárová bude s nimi diskutovať o štátnom rozpočte na rok 2019 a stave verejných financií.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.