Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.10.2018, 19:38

RTVS pod Rezníkom: Veľmi ma mrzí súčasný vývoj, priznal Mika

Turbulencie v RTVS a odliv dlhoročných redaktorov. Ex šéf rádiotelevízie Václav Mika zhodnotil pre HN stav verejnoprávnej inštitúcie po nástupe Jaroslava Rezníka.

RTVS pod Rezníkom: Veľmi ma mrzí súčasný vývoj, priznal Mika
Zdroj: Peter Mayer

„Pán Rezník dostal hlasy v parlamente od koalície a ja lekciu parlamentnej demokracie, pretože som nešiel po ruke. Poviem to úplne presne. Pán Béla Bugár sa vtedy vyjadril, že kvôli Mikovi nebudú rozbíjať koalíciu,“ zaspomínal Mika na časy „pohovorov“ na pozíciu riaditeľa RTVS. Práve v tom čase Most-Híd zvažoval aj podporu Miku ako kandidáta.

„Odišlo v podstate celé moje pôvodné vedenie a odišlo veľa profesionálov z RTVS, čo ma veľmi mrzí. Takémuto vývoju nie som rád, no neviem to nijak ovplyvniť,“ zhodnotil Mika obdobie svojho odchodu z funkcie.

Po výmene vedenia na čele s Jaroslavom Rezníkom opustilo inštitúciu viacero zvučných mien vrátane redaktorky Zuzany Hanzelovej či reportérky a šéfeditorky Oľgy Bakovej.

Dokonca sa v súvislosti s novým vedením často skloňujú aj pojmy ako cenzúra či obmedzovanie práce redaktorov.

Nedávno médiá priniesli interný dokument, ktorý mal v krátkych správach obmedzovať informovanie o opozičných návrhoch zákonov a zakazoval citovanie niektorých médií. Po kauze z funkcie šéfky rozhlasového spravodajstva odstúpila Petra Stano Maťašovská.

Samotný Mika priznal, že sa so šéfom televízie Jaroslavom Rezníkom pozná už dlhé roky z profesného prostredia, no po odchode z postu mu nikdy neradil ako inštitúciu riadiť.

„Naša dohoda nebola, že mu budem radiť. Keď som odišiel, tak sme sa stretli pri odovzdávaní funkcie a prebehlo to veľmi korektne a vecne, ale nejaká idea či názor, aby som mu radil nepadla,“ priznal Mika.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.