Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
23.10.2018, 08:54

Viber so štyrmi novými funkciami zefektívňuje komunikáciu

Pozrite si prehľad noviniek.

Viber so štyrmi novými funkciami zefektívňuje komunikáciu
Zdroj: Viber

Je už takmer pravidlom, že zanedbávame pravidelné aktualizácie svojich aplikácií a odkladáme tento krok až do vhodného okamihu, ktorý však v praxi nikdy neprichádza. Zbytočne sa tak oberáme o nové a zaujímavé nástroje a funkcie, ktorých výsledkom je podstatne lepšia používateľská skúsenosť. Viber prináša viac nástrojov pre efektívnu a jednoduchú komunikáciu.

 KOMUNITY PRE KAŽDÉHO

Viber prináša skvelú funkciu, ktorá umožňuje komukoľvek v aplikácii vytvoriť svoju vlastnú komunitu. Viber Communities je skupinový chat, kde si neobmedzene veľká skupina ľudí môže vymieňať správy, vzájomne spolupracovať a užívať si vylepšené funkcie ešte viac ako v bežnom skupinovom chate Viber. Stačí len pár jednoduchých krokov - kliknete na tlačidlo "Nová komunita" a vyberiete kontakty, ktoré chcete pridať. Zadaním názvu komunity, sa toto nové miesto pre zdieľanie spoločných záujmov stáva živým a pripraveným prepojiť ľudí. Funkcia je k dispozícii pre Android aj iOS.

Zdroj: Viber
Zdroj: Viber

EDITOVANIE SPRÁV

Podobná možnosť pre príspevky na sociálnych sieťach existuje už dávnejšie, avšak textové správy na Viberi doposiaľ meniť nešlo, a tak zostali na večné časy pamätníkom našich jazykových prešľapov. Viber nedávno umožnil, aby sme všetky odoslané a doručené správy dokázali zmeniť z hľadiska obsahu aj gramatiky za správnejšie výroky. Stačí vybrať správu, ktorá potrebuje facelift, a zmeniť ju jedným kliknutím.

Zdroj: Viber
Zdroj: Viber

​K dispozícii pre: Android, čoskoro aj na iOS.

  PREKLAD

  Potrebu svojich užívateľov komunikovať bez hraníc vyriešil Viber v jednej zo svojich posledných aktualizácií. Do konverzácií vložil prekladový nástroj, ktorého cieľom je zefektívniť komunikáciu medzi používateľmi. Názory tak môžete zdieľať s ľuďmi s podobnými záujmami po celom svete. Stačí vám k tomu len váš materinský jazyk. Naviac sa zbavíte jednou ranou dvoch múch - nepohodlnej jazykovej bariéry, ktorá vás v minulosti držala, aj nutnosti inštalovať ďalšiu prekladovú aplikáciu náročnú na internú pamäť telefónu. Funkcia je momentálne k dispozícii pre Android.

  Zdroj: Viber

  NEPREČÍTANÉ SPRÁVY

  Pre užívateľov desktopovej aplikácie Viber, najmä pre tých, ktorí ju používajú k firemnej komunikácii, je tu ďalšia novinka. Ak dostanete správu, keď ste zaneprázdnení a nemôžete na ňu hneď odpovedať, môžete ju udržať v hornej časti zoznamu správ, kým nebudete mať čas sa jej venovať. Presuňte ukazovateľ myši na kartu chatu, kliknite na malý trojuholník a jednu z nasledujúcich možností:

  a) Predvolené poradie (aby vaše prichádzajúce správy zostali v poradí, v akom dorazili)

  b) Neprečítané správy hore (aby Viber udržiaval neprečítané správy vždy hore, takže nestratíte prehľad o dôležitých správach)

  c) Označiť všetky prečítané správy - ak ste sa dozvedeli, čo sa medzitým stalo a na obrazovke chatu už nepotrebujete vidieť neotvorené správy.

  Zdroj: Viber

  Strategický Newsletter

  Top správy z marketingu, médií a reklamy.

  Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.