Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.10.2018, 13:57

Pozval by som novinárov na večeru k Saudom, citoval Zeman vtip o vražde

Na veľvyslanectve Saudskej Arábie v Turecku bol zabitý novinár Džamál Chášukdží a jeho telo zmizlo.

Český prezident Miloš Zeman opätovne nedokázal potlačiť svoj veľmi negatívny vzťah k novinárom. Keď odchádzal zo Snemovne, kde vystúpil k návrhu štátneho rozpočtu, poukázal na fotomontáž o zavraždenom novinárovi na veľvyslanectve v Turecku. Na nej je sám znázornený a pozýva novinárov na veľvyslanectvo k Saudom.

​Pri odchode zo Snemovne Zeman doslova novinárom povedal: "Ja sa s vami rozlúčim tým, že mi pred chvíľou priniesli krásnu fotografiu na internete. Tá fotografia je krásna preto, že som na nej ja. Z tej fotografie vychádza bublina a tam je napísané: Mám rád novinárov, možno že ich pozvem na večeru na saudskoarabské veľvyslanectvo."

Na veľvyslanectve Saudskej Arábie v Turecku bol zabitý saudský novinár Džamál Chášukdží a jeho telo zmizlo. Spojené štáty americké v reakcii na smrť novinára oznámili, že zrušia víza saudským činiteľom spojeným s vraždou Chášukdžího. Nemecko chce v súvislosti s prípadom pozastaviť vývoz zbraní do Saudskej Arábie a k bojkotu kancelárka Angela Merkelová vyzvala tiež ostatné štáty Európskej únie.

V českom parlamente v utorok presadil zaradenie mimoriadneho bodu rokovania predseda opozičnej SPD Tomio Okamura.

"V mene SPD navrhujem ako mimoriadny bod v programe prerokovanie sankcií voči Saudskoarabskému kráľovstvu, a to, aby sa Poslanecká snemovňa pripojila k iniciatíve nemeckej vlády, ktorá zastavuje dodávky zbraní Saudskoarabskému kráľovstvu, a súčasne aj výzva našej vláde, aby iniciovala uvalenie ekonomických sankcií na Saudskú Arábiu zo strany celého spoločenstva Európskej únie," povedal Okamura.

​Pre tento svoj návrh získal podporu väčšiny Snemovne a českí poslanci sa sankciami voči Saudskej Arábii budú na októbrovej schôdzi zaoberať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.