Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.10.2018, 14:10

Sestričky a Oteckovia pokorili hranicu pol milióna divákov, RTVS odštartovala novú šou

Novinku Remeslo má zlaté dno bude RTVS vysielať do decembra.

Sestričky a Oteckovia pokorili hranicu pol milióna divákov, RTVS odštartovala novú šou
Zdroj: TV Markíza

Dramatický seriál z nemocničného prostredia Sestričky sa stal v utorok 23. októbra opäť najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. V poradí ôsma premiérová epizóda dosiahla v strategickej cieľovej skupine 12-54 doposiaľ druhý najvyšší rating 10,1 percenta a dorovnala svoj rekordný trhový podiel 28 percent. Celková sledovanosť už druhý raz prekročila polmiliónovú hranicu, keď si včerajšiu epizódu pozrelo 513-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

V čase vysielania Sestričky výrazne porazili konkurenčné programy. Nikto nie je dokonalý zaznamenalo na TV JOJ trhový podiel 14,2 percenta a nová dokušou Remeslo má zlaté dno si na Jednotke pripísala 7,5 percenta v cieľovej skupine 12-54. V univerzálnej cieľovej skupine divákov nad 12 rokov, na ktorú RTVS cieli, dosiahla šou podiel 10,5 percent, pozrelo si ju celkovo 230-tisíc divákov. Novinku bude Jednotka vysielať v utorkovom prime-time do decembra.

​Podvečerné vysielanie už štandardne ovládol rodinný seriál Oteckovia, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol rating 9,4 percenta a trhový podiel 36,1 percenta. Pri obrazovkám bolo celkovo 505-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je v rámci aktuálnej sezóny absolútny rekord.

Rovnako sa darilo aj pondelkovým Susedom, ktorí po dvojtýždňovom poklese opäť narástli. Sitkom sa dostal opäť nad hranicu desiatich ratingov, keď dosiahol sledovanosť 10,3 percenta s podielom 28,7 percenta v strategickej cieľovej skupine divákov 12-54, viedol aj v širšom publiku divákov nad 12 rokov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.