Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.10.2018, 13:35 Aktualizované dňa 26.10.2018 o 15:44

Kiska, Danko, Pellegrini. Najvyšší ústavní činitelia sa stretnú v diskusii O 5 minút 12

Nedeľné politické relácie budú venované 100. výročiu vzniku Československej republiky.

Kiska, Danko, Pellegrini. Najvyšší ústavní činitelia sa stretnú v diskusii O 5 minút 12
Zdroj: TASR - Dušan Hein

Víkendové politické relácie budú venované 100. výročiu vzniku Československej republiky. Deň vzniku samostatného štátu pripadá práve na nedeľu 28. októbra.

Relácia O 5 minút 12, ktorú uvádza od 11:55 Jednotka, privíta v špeciálnej diskusii troch najvyšších ústavných činiteľov - prezidenta Andreja Kisku, predsedu parlamentu Andreja Danka a predsedu vlády Petra Pellegriniho. Reláciu Jednotka nakrútila skôr a neodvysiela ju naživo, moderuje Jozef Hajko.

​Markíza odvysiela spoločne s Novou mimoriadnu spoločnú diskusnú reláciu s názvom 100 let/rokov. Exkluzívnymi hosťami televízií budú český premiér Andrej Babiš a a slovenský premiér Peter Pellegrini. 

Zdroj: TASR - Marko Erd

"Pre Slovensko aj Česko ide o mimoriadne významný deň. Preto sme sa obidve televízie, naša Markíza a česká Nova rozhodli, že si tento deň pripomenieme špeciálnou diskusiou s premiérmi Petrom Pellegrinim a jeho českým kolegom Andrejom Babišom,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ spravodajstva a publicistiky TV Markíza. „A aby sme tento historický deň naplnili i po stránke novinárskej, tak reláciu budú moderovať Michal Kovačič s populárnym českým moderátorom spravodajstva Reyom Korantengom," dodal.

Mimoriadnu 30-minútovú reláciu odvysielajú TV Markíza a TV Nova v priamom prenose z pražského spravodajského štúdia so začiatkom o 13:00, jednorazovo tak v tomto vysielacom čase nahradí politickú diskusiu Na telo.

Hosťami relácie V politike, ktorú vysiela TA3 v nedeľu od 11:00, budú bývalá predsedníčka vlády Iveta Radičová, ktorá sa bude s moderátorom Norberom Dolinským venovať 100. výročiu vzniku ČSR, vzájomným vzťahom krajín, ale aj hodnotovému nastaveniu prezidentského úradu. V druhom bloku budú diskutovať poslankyňa Jana Kiššová (SaS) a Ján Richter (Smer-SD), minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Témami budú vývoj zamestnanosti, tvorba pracovných miest v znevýhodnených regiónoch, zamestnávanie Rómov a pravidlá pre prijímanie zamestnancov tretích krajín 

Hosťom relácie Sobotné dialógy bude premiér Peter Pellegrini. S moderátorkou Martou Jančkárovou bude diskutovať o stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom na Slovensku, 100. výročí vzniku Československej republiky a aktuálnych vnútropolitických a zahraničnopolitických témach.

Zdroj: TASR/Michal Svítok

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.