Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.11.2018, 07:01

RTVS kúpila oceňovaný seriál Príbeh služobníčky, uvedie ho budúci rok

Seriál je jednou z viacerých akvizícií, ktoré má RTVS zakúpené.

RTVS kúpila oceňovaný seriál Príbeh služobníčky, uvedie ho budúci rok
Zdroj: Hulu

Na medzinárodnom veľtrhu audiovizuálnej tvorby MIPTV v Cannes zakúpila verejnoprávna televízia viacero seriálov, ktoré sa dostanú do vysielania v nasledujúcom roku. Patria k nim Unášaní búrkou (Ride Upon The Storm) od renomovaného scenáristu Adama Prica (Vláda, Boj o ťažkú vodu) v hlavnej úlohe s charizmatickým Larsom Mikkelsenom, ale aj pokračovania výpravných historických seriálov Katarína Veľká z ponuky Russian Television, Mediciovci od nemeckej distribučnej spoločnosti BETA Film či seriálu Gomora. Medzi akvizíciami sú aj viaceré nové filmy najmä z francúzskej, nemeckej a britskej produkcie.

Ďalšou novinkou, ktorú RTVS zakúpila už dávnejšie a uvedie ju budúci rok, je Príbeh služobníčky (The Handmaid's Tale), seriál oceňovaný divákmi aj kritikmi. 

Príbeh služobníčky je adaptáciou rovnomenného románu najvýznamnejšej kanadskej spisovateľky Margaret Atwood z roku 1985. Už prvá séria premenila v roku 2017 osem z trinástich nominácií EMMY, vrátane najlepšej drámy. Túto kategóriu seriál minulý rok aj vyhral. Odniesol si aj Zlatý glóbus za najlepší televízny seriál a Elisabeth Moss, predstaviteľka hlavnej postavy June/Offred, získala Zlatý glóbus za najlepšiu herečku.

Zdroj: Emmy Awards

​​Po úspechu prvých dvoch sérií vzniká aj tretia séria, ktorá má plánovanú premiéru v apríli budúceho roka. Prvá 10-dielna séria mala premiéru v apríli 2017, druhá, rovnako 10-dielna, v apríli tohto roka. Seriál z dielne streamovacej služby Hulu na Slovensku doposiaľ vysielala HBO. RTVS zakúpila práva na obidve série, uvedie ich v roku 2019 na Dvojke.

Príbeh služobníčky rozpráva o živote v dystopickej totalitnej spoločnosti na pôde niekdajších Spojených štátov. Zvrátený fundamentalistický režimom volá po "návrate k tradičným hodnotám" a vráti civilizáciu v životnom štýle o storočia dozadu.

Náboženskí fanatici vytvoria Gileádsku republiku, ktorá sa borí s ekologickými katastrofami a stratou ľudskej plodnosti. Jednou z mála žien, ktoré ešte nie sú sterilné, je June. V nových podmienkach dostane meno Fredova (Offred) a pridelia ju do rodiny Veliteľa, kde má jedinú úlohu – rodiť deti a znovu tak zaľudniť svet.

V tejto desivej spoločnosti musí June obozretne manévrovať medzi Veliteľmi, ich krutými Manželkami, gazdinami Martami i ostatnými Služobníčkami – z ktorých môže byť hociktorá špiónom Gileádu – a to s jediným cieľom: prežiť a nájsť dcérku, ktorá jej bola odobraná.

V jednom interview autorka knižnej predlohy Margaret Atwood poznamenala: „V románe nie je nič, čo sa už nestalo, nestáva sa alebo nemôže stať v budúcnosti, pretože technické predpoklady na to máme.“

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.