Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.10.2018, 12:00

Hugh Grant exceluje v Škandále po anglicky. Miniséria z dielne BBC štartuje na HBO

Skutočný príbeh prvého britského politika, ktorý bol súdený za vražedné sprisahanie.

Hugh Grant exceluje v Škandále po anglicky. Miniséria z dielne BBC štartuje na HBO
Zdroj: BBC / Škandál po anglicky

Na konci 60-tych rokov má predseda liberálnej strany Jeremy Thorpe (Hugh Grant) tajomstvo, ktoré sa zúfalo snaží utajiť. Kým sa okolo neho obšmieta jeho ukecaný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), jeho sľubná kariéra je v ohrození.

Zdroj: BBC / Škandál po anglicky

​HBO prináša od 2. novembra na obrazovky trojdielnu minisériu z produkcie BBC Škandál po anglicky (A Very English Scandal). Rozpráva šokujúci skutočný príbeh prvého britského politika, ktorý bol pred súdom za vražedné sprisahanie.

Seriál je adaptáciou knihy Škandál po anglicky: Sex, klamstvá a vražedný príbeh v srdci spoločnosti spisovateľa Russella T Daviesa (Doctor Who, Queer As Folk, Cucumber) a režiséra Stephena Frearsa (Božská Florence, Pád legendy).

Dej sa odohráva na konci šesťdesiatych rokov minulého storočia, kedy bola homosexualita čerstvo dekriminalizovaná.

Zdroj: BBC / Škandál po anglicky

​Predseda liberálnej strany Jeremy Thorpe, ktorý je zároveň najmladším predsedom akejkoľvek britskej politickej strany za posledných sto rokov, má isté tajomstvo.

Jeho bývalý milenec Norman Scott sa chce zviditeľniť a ohrozuje tým jeho kariéru. Thorpe nakoniec vidí len jediný spôsob, ako Scotta umlčať.

Zdroj: BBC / Škandál po anglicky

​Súdny proces s Jeremym Thorpem raz navždy zmení politiku a britská verejnosť odhalí najtemnejšie tajomstvo vládnych činiteľov, aj to, kam až sú ochotní zájsť, aby ich ututlali.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.