Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.11.2018, 07:00

RTVS v Cannes kúpila zahraničné seriálové hity, predala viaceré rozprávky aj Dubčeka

Akvizičné novinky sa dostanú do vysielania v budúcom roku.

RTVS v Cannes kúpila zahraničné seriálové hity, predala viaceré rozprávky aj Dubčeka
Zdroj: DNA Production

Na medzinárodnom veľtrhu audiovizuálnej tvorby MIPTV v Cannes nakupovala a predávala aj verejnoprávna televízia. ​Z produkcie RTVS mali zahraniční vysielatelia záujem najmä o animovanú tvorbu. Staršie animované večerníčky predala verejnoprávna televízia do Fínska, maďarská MTVA kúpila celú sériu Mimi a Líza a aj najnovší vianočný špeciál Mimi a Líza – Záhada vianočného svetla, ktorý bude mať kinopremiéru v novembri. Slovinská RTV kúpila Websterovcov, Drobcov a rovnako vianočný špeciál Mimi a Líza.  – Záhada vianočného svetla.

V Poľsku sú obľúbené hrané rozprávky, TV PULS si predĺžila licencie na vysielanie rozprávok Láska na vlásku a Sedem zhavranelých bratov. Prejavila záujem aj o novú rozprávku Vianočné želanie v réžii Petra Bebjaka, ktorá bude mať premiéru na Štedrý večer.

Ohlas v Cannes mala aj dokudráma Dubček, ktorá mala v slovenských kinách premiéru v apríli tohto roka a auguste ju v televíznej premiére uviedla RTVS. Práva na vysielanie zakúpila maďarská MTVA a slovinská RTV.

Ďalším titulom, o ktorý prejavila záujem poľská TV PULS a maďarská MTVA, bol koprodukčný film Dôverný nepriateľ. Triler o inteligentnom dome budúcnosti sa predáva aj na japonský trh a záujem prejavil tiež distribútor pre francúzsky trh.

Seriál Inšpektor MaxJurajom Kukurom v hlavnej úlohe oslovil distribútora pre trhy USA a Kanada, kde je RTVS vo finálnom rokovaní o podmienkach licencie.

Nové akvizície

RTVS na veľtrhu zakúpila viacero seriálov, ktoré sa dostanú do vysielania v nasledujúcom roku. Patria k nim Unášaní búrkou (Ride Upon The Storm) od renomovaného scenáristu Adama Prica (Vláda, Boj o ťažkú vodu) v hlavnej úlohe s charizmatickým Larsom Mikkelsenom, nomiovaným na cenu Emmy za herca v hlavnej úlohe, ale aj pokračovania výpravných historických seriálov Katarína Veľká z ponuky Russian Television, Mediciovci od nemeckej distribučnej spoločnosti BETA Film či seriálu Gomora. Medzi akvizíciami sú aj viaceré nové filmy najmä z francúzskej, nemeckej a britskej produkcie.

Ďalšou novinkou, ktorú RTVS zakúpila už dávnejšie, je Príbeh služobníčky (The Handmaid's Tale). Adaptácia rovnomenného románu kanadskej spisovateľky Margaret Atwood je oceňovaný divákmi aj kritikmi. Obidve série seriálu z dielne streamovacej služby Hulu uvedie v roku 2019 na Dvojke.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.