Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.11.2018, 14:20

Siekel nechce zmenu: Kováčová zostáva na čele Nového Času

Stratégiám to potvrdilo vedenie vydavateľstva.

Siekel nechce zmenu: Kováčová zostáva na čele Nového Času
Zdroj: archív Stratégií

Posledné týždne sa v kuloároch médií šíria nepotvrdené informácie o nahradení Júlie Kováčovej na poste šéfredaktorky Nového Času. Stratégie oslovili v tejto súvislosti spoločnosť FPD Media, ktorá denník vlastní. Vydavateľstvo uviedlo, že informácie sú nepravdivé a o žiadnej zmene neuvažovalo. 

„Informácie týkajúce sa zmeny na pozícii šéfredaktora Nového času sa nezakladajú na pravde. Júlia Kováčová naďalej zostáva na čele redakčného tímu v Novom čase,“ uviedol pre Stratégie Richard Fides, mediálny zástupca spoločnosti FPD Media.

„Komunikácia medzi mnou a majiteľom vydavateľstva pánom Siekelom je veľmi korektná a má moju plnú dôveru, že o akejkoľvek citlivej zmene, ktorá sa bude týkať redakcie Nového času sa dozviem podľa štandardných vydavateľských princípov,“ vyjadrila sa Júlia Kováčová, ktorá pôsobí na čele denníka Nový Čas od septembra 2008.

Spoločnosť FPD Media podnikateľa Antona Siekela rozšírila svoje mediálne portfólio o najväčší denník na našom trhu na začiatku tohto roka. Vlajkovú loď vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia kúpila spolu s titulom Nový Čas Nedeľa, webom Čas.sk a videoportálom Tivi.sk. Do portfólia spoločnosti patria aj Žilinský večerník a magazín Break. Predaj denníka Nový Čas sa za posledné tri mesiace pohybuje na úrovni 75-tisíc kusov.

Skupina FPD okrem médií pôsobí napríklad v hotelovom či developerskom biznise, poskytuje aj finančné služby. Aktuálne je Siekel prezidentom Slovenského olympijského výboru.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.