Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.11.2018, 20:55

Rusko zadržiava premiéru amerického filmu. Gerard Butler v ňom zachraňuje ruského prezidenta

Uvedenie snímky o prevrate v Kremli do ruských kín zatiaľ nie je známe.

Rusko zadržiava premiéru amerického filmu. Gerard Butler v ňom zachraňuje ruského prezidenta
Zdroj: Bontonfilm / Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

Ruské úrady zadržiavajú uvedenie amerického akčného filmu Hunter Killer: Neviditeľný zabijak do kín, upozornila agentúra Reuters. Vo filme majú americké vojenské jednotky zachrániť ruského prezidenta pri štátnom prevrate v Kremli. Ruské kiná ho mali začať premietať vo štvrtok 1. novembra.

Ruské ministerstvo kultúry však v deň plánovanej premiéry oznámilo, že film nedostal povolenie na premietanie, pretože nedostali kvalitnú kópiu snímky. Pritom už 30. októbra dostali od autorov inú kópiu, ktorú ale úrady údajne zatiaľ nestihli skontrolovať. Či sa film bude v Rusku premietať, zatiaľ nie je jasné.

V slovenských kinách bude mať snímka Hunter Killer: Neviditeľný zabijak premiéru 8. novembra. Film, v ktorom hrajú hviezdy ako Gerard Butler a Gary Oldman, opisuje sprisahanie, pri ktorom sa ruský prezident stane rukojemníkom svojho ministra obrany. Zachrániť ho má americké námorníctvo.

​Podľa niektorých kritikov Kremľa úrady americký film cenzurujú, pretože jeho dej podkopáva silný obraz ruského prezidenta Vladimira Putina.

Vlani v januári sa kvôli zákazu úradov nedostala v Rusku na filmové plátna britsko-francúzska komédia Stratili sme Stalina. Satirická snímka popisuje boj o moc po smrti komunistického diktátora Josifa Stalina. Podľa ruského ministerstva kultúry mal film vyvolať nenávisť a ničiť dôstojnosť ruského (sovietskeho) človeka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.